Після того, як у Джибуті розвантажать зерно, воно відправиться в Ефіопію, яка страждає від масового голоду.

До теми росія може не погодитися продовжувати "зернову угоду" й заявила про це на Радбезі ООН

Після 14 днів у морі судно MV Brave Commander прибуло до Джибуті. На борту – 23 000 тонни пшениці з України. В рамках Всесвітньої продовольчої програми зерно передадуть Ефіопії, де від голоду страждають понад 20 мільйонів людей.

Ми офіційно приєдналися! Перше судно, яке перевозить українське зерно з лютого, щойно прибуло в Джибуті. Нумо розвантажмо цю пшеницю і перейдемо до Ефіопії,
– написав директор Всесвітньої продовольчої програми Девід Бізлі.

Сьогодні з українських портів вирушило ще 6 суден

Сьогодні з портів "Одеса", "Чорноморськ" та "Південний" вирушило одразу 6 суден. Загалом завантажили 183 тисячі тонн української агропродукції.

Менш ніж за місяць роботи угоди про експорт зерна Україна експортувала майже півтора мільйона тон агропродукції. Проте Україна має вийти на 100 – 150 суден на місяць із загальною пропускною здатністю 5 мільйонів тонн на місяць з трьох портів Одеси.

Судна вирушають з українських портів: фото Мінінфраструктури України

Україна завантажила друге судно для продовольчої програми ООН

Попри все, Україна посилює гуманітарну частину ініціативи. Сьогодні відправлено уже друге судно, зафрахтоване Всесвітньою продовольчою програмою ООН для боротьби з голодом у світі. Так, серед 6 суден, які відправились з одеського порту, є судно KARTERIA. Воно транспортує агропродукцію для населення Ємену.

На борту балкера 37,5 тисяч тонн пшениці для Ємену, який перебуває в стані гуманітарної катастрофи. Там, згідно із даними ООН, 16 мільйонів людей потерпають від голоду.

Ми розуміємо свою глобальну місію та відповідальність перед країнами, яким потрібне українське продовольство. Караван, який вийшов сьогодні – черговий крок України назустріч цивілізованому світу,
– сказав міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.

До теми – в ООН "не знають", хто обстрілює ЗАЕС: дивіться відео