Ворожого агента затримали у травні 2020 року, коли він намагався передати таємну технічну документацію сучасного ракетного комплексу "Нептун". Чоловіка з Луганщини засудили за статтею про державну зраду. Вирок суду вже набув чинності.

До теми Українська ракета "Нептун" – великий головний біль Росії

Росія завербувала українця

Російські спецслужби завербували громадянина України й обіцяли йому грошову винагороду. Він намагався вербувати військовослужбовців одного з науково-дослідних центрів Збройних сил України.

Експерти встановили, що дані, які мала отримати Росія, є державною таємницею України. Тому розголошення могло спричинити шкоду для обороноздатності.

Як затримували шпигуна: дивіться відео

Ракетний комплекс "Нептун": що відомо

  • Протикорабельний комплекс "Нептун" оновили на Київському конструкторському бюро. До його складу входять 19 одиниць техніки.
  • Один дивізіон РК-360МЦ "Нептун" має 72 крилаті ракети, які можна запускати з інтервалом 3 – 5 секунд. Один боєприпас важить 870 кілограм, а влучає у ціль зі швидкістю 900 кілометрів на годину.
  • Ракета може потрапляти в об'єкти на відстані 280 кілометрів та має потужність потопити корабель з водотоннажністю до 5 тисяч тонн.
  • На таку розробку Україна витратила 40 мільйонів доларів.
  • "Нептун" пройшов усі випробування та може протистояти крейсерам, есмінцям, фрегатам, корветам, десантним та танкодесантним кораблям. Його дієздатність не залежить від пори року та погодних умов.