До співпраці посадовця схилив кадровий співробітник фсб під час поїздки до тимчасово окупованого Криму до початку війни. Тепер агенту може загрожувати від 15 років ув’язнення до довічного позбавлення волі.

До теми СБУ затримала російського агента: збирав розвіддані про постачання зброї в Україну

Як агент співпрацював з росією

За вказівкою свого російського куратора агент мав збирати розвіддані про візити іноземних делегацій до українського парламенту, зокрема їх персональний склад, зміст офіційних і неформальних розмов.

Крім того, він отримав завдання вивчити можливість встановлення спеціальних "жучків" у залах і кулуарах. Для цього посадовець мав використати свої службові повноваження, які передбачали допуск і доступ до різних приміщень адміністративної будівлі.

Втім, на момент початку повномасштабної агресії росії він звільнився з держустанови, тож не виконав жодного завдання окупантів.

Згодом агент намагався працевлаштуватися на стратегічно важливий об’єкт на території Житомирської області. Для цього він проходив спецперевірку, під час якої фахівці СБУ і виявили факт вербування. А сам агент добровільно повідомив і детально розповів про завдання російських спецслужб.

СБУ викрила спробу фсб встановити "жучки" в кулуарах ВРУ: дивіться відео

Що загрожує агенту

Згідно зі статтею про державну зраду в умовах воєнного стану карається позбавленням волі на строк від 15 років ув’язнення до довічного позбавлення волі.