Загарбники проводять "фільтраційні" заходи щодо місцевих. Про це заявила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова. Таким чином вони перешкоджають евакуації людей в безпечні регіони України.

До речі Виконують завдання окупантів: у громаді Мелітополя викрили колаборанток-вчительок

Росіяни грабують аграріїв

Денісова розповіла, що окупанти грабують аграрні підприємства. Наприклад, вони хочуть відібрати землю у жителів селища Чернігівка.

Росіяни змушують цивільних до 8 травня заповнити форму, в якій вказано, скільки землі має власник, а скільки – перебуває в оренді. Тільки після цього дають так звану "ліцензію" на обробку полів. В іншому випадку "комендант" відбирає всю землю, яка не вказана у паперах окупантів.

Окупанти "вводять" свої податки

У Михайлівці окупанти вводять свою тимчасову податкову систему для підприємців. Їх ставлять перед вибором – якщо хочуть працювати, мають пройти нову реєстрацію за правилами загарбників. Агресор каже, мовляв, вимагає лише "військовий податок", а всі нові підприємці нібито платитимуть лише в громаду.

Яка ситуація в Енергодарі

В Енергодарі на ТЕЦ закінчилося вугілля. Організувати його регулярне постачання не можуть через окупацію міста.

Також в Енергодарі окупанти завершили реєстрацію містян для нібито отримання соціальних виплат, тепер реєструють підприємців. Ті, хто не прийдуть до "адміністрації" і не зареєструються, не матимуть змоги працювати у місті.

У Василівці сім-карти обмінюють на бензин

Житель окупованої Василівки розповів Денісовій, що російські військові в місті намагаються виміняти одну сім-карту українського мобільного оператора на бензин вартістю по 15 гривень за літр.

У Дніпрорудному взагалі 2 сім-карти міняють одразу на авто. Все тому, що росіяни хочуть дзвонити один одному та додому, а телефонів і зв'язку не мають. ️

Терор та жорстоке поводження з мирними жителями на окупованих територіях – це військовий злочин,
– наголосила омбудсменка.

Вона звернулась до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини, аби врахували ці злочинні факти.

Дивіться також – ранкове зведення Генштабу за 7 травня: