Журналісти видання з'ясували, що літак олігарха Ріната Ахметова 21 листопада вилетів з аеропорту Борисполя до Парижа. Звідти він вирушив до Вільнюса.

Читайте також Ахметов проти Зеленського: чому розпочалася "війна" та які "козирі" мають опоненти

У Вільнюсі на уродини Шустера зібралися політики

У столицю Литви тоді вилетів й інший приватний борт. Далі гості, які були у літаку, зібралися на день народження Савіка Шустера. На відео є кадри зі самого святкування, на якому були присутні багато відомих в Україні людей, які мають стосунок до політики.

На дні народження Шустера були

  • журналіст Дмитро Гордон,
  • доктор Євген Комаровський,
  • колишній прем'єр-міністр Володимир Гройсман,
  • ексочільник Міністерства внутрішніх справ Арсен Аваков.

За інформацією журналістів, на святі міг бути й брат міського голови Києва боксер Володимир Кличко. Однак ці дані не прокоментували гості Савіка Шустера та й сам ведучий.

На зустрічі олігархів міг шукати кандидата у президенти

Видання вважає, що цю зустріч використав Ахметов, щоб провести переговори з опонентами чинної влади й потенційними кандидатами на майбутніх президентських та парламентських виборах. Зокрема, аби знайти людину, яка може у 2024 році боротися за крісло глави держави з Володимиром Зеленським.

У матеріалі йдеться про те, що українські олігархи часто використовували таємні зустрічі за кордоном, де "якомога далі від сторонніх очей" укладалися політичні домовленості.

У приклад наводять перемовини у 2014 році у Відні олігарха Дмитра Фірташа та політиків Віталія Кличка і Петра Порошенка. Кличко тоді мав найвищий рейтинг серед кандидатів у президенти, однак зняв свою кандидатуру, висловивши підтримку Порошенку.

Фото Авакова з Шустером і компанією: що відомо

  • 22 листопада колишній очільник МВС Арсен Аваков опублікував у мережі фото з журналістом Дмитром Гордоном, лікарем-педіатром Євгеном Комаровським, телеведучим Савіком Шустером, експрем'єром Володимиром Гройсманом. Знімок він підписав словами "це саме те що ви подумали".
  • У "Слузі народу" переконані, що Рінат Ахметов працює вже на парламентські вибори, надаючи медіапідтримку політичним проєктам, які потенційно можуть бути успішними.