Відповідне звернення підписали лауреатка Нобелівської премії з літератури Світлана Алексієвич, голова Білоруської асоціації журналістів Андрій Бастунець та головний секретар організації "Репортери без кордонів" Кристоф Делуар, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

До теми Масові протести в Білорусі: останні новини та що відомо – фото, відео

Закликаємо Генеральну асамблею ООН відправити місію спостерігачів для того, щоб задокументувати зловживання щодо прав журналістів,
– йдеться у зверненні.

Алексієвич, Бастунець та Делуар також звернулися до Організації з безпеки та співробітництва в Європі. Вони закликають "включити свободу друку як пріоритет у посередництві з врегулювання кризи".

"Ми закликаємо країни СНД обумовити головування Білорусі в цій організації, яке заплановане на 2021 рік, припиненням насильства щодо працівників ЗМІ", – наголосили журналісти.

Що було раніше

  • На початку вересня у Білорусі затримали шестеро журналістів, які висвітлювали акції протесту. Їх визнали винними в участі у несанкціонованій акції та засудили на три доби арешту.
  • У серпні міністерство закордонних справ позбавило акредитації 17 журналістів іноземних ЗМІ, які висвітлювали події в Білорусі.
  • З 9 серпня у Білорусі тривають масові акції протесту незгідних з результатами виборів президента. Переможцем оголосили діючого главу держави Олександра Лукашенка. Він обіймав цю посаду ще з 1994 року. Згідно з даними ЦВК, Лукашенка підтримали 80,1% виборців, а Світлану Тихановську – 10,12%. Протестувальники вважають, що результати виборів сфальсифіковані.