Схожі випадки зафіксували ще у кількох країнах, зокрема – в Канаді, Новій Зеландії та Японії, повідомляє The Guardian.

Читайте також Китай повторює помилки Радянського Союзу, – держсекретар США Помпео

Лише в американському штаті Флорида такі "подарунки" отримали понад 600 осіб, у Великій Британії – щонайменше 100. Маленьке чорне насіння, а також біле, схоже на гарбузове, надсилають під виглядом іграшок та прикрас – про це свідчать наліпки на пакунку.

В міністерстві сільського господарства США дослідили вміст загадкових посилок : це – насіння гірчиці, берізки, розмарину, лаванди, м'яти, троянд та капусти. Фахівці припускають, що воно може бути зараженим комахами або обробленим шкідливими речовинами

Загадкове насіння у США
На посилках є штампи китайської пошти / Фото Ohio Department of Agriculture

Американцям приходять загадкові посилки
Американцям приходять загадкові посилки з Китаю / Колаж 24 каналу

Громадян США закликали не розсаджувати отримане насіння, а вже посаджене – знищити. Американська та британська влади намагаються з'ясувати, хто розсилає ці пакунки.

Реакція Китаю

За однією з версій, це – частина шахрайської схеми, за якою власники магазинів розсилають дешеві товари на випадкові адреси і штучно підвищують рейтинг, підробляючи позитивні відгуки.

1 серпня на інциденти, які сколихнули кілька країн, відреагували у міністерстві закордонних справ КНР. Там запевнили, що Китай не причетний до розсилки насіння, а штампи місцевої пошти – підроблені.

У китайському відомстві також звернулися до урядів країн, де громадяни отримали насіння, з проханням повернути їх в Китай для розслідування.