Він також назвав лідера Китаю Сі Цзіньпіня справжнім прибічником тоталітарної ідеології, яка провалилась. Про це повідомляється на сайті Держдепартаменту США з посиланням на промову Помпео в бібліотеці Ніксона.
Читайте також Парадокс "холодної війни": чому Китай хоче перемоги Трампа
За словами держсекретаря США, Китай повторює деякі помилки СРСР:
- псує відносини з потенційними союзниками
- руйнує довіру всередині країни і за кордоном;
- заперечує права власності і верховенство права.
Також Майк Помпео у своїй промові звинуватив Пекін у несправедливих торгових практиках, порушенні прав людини і спробі заслати китайських агентів задля впливу на американське суспільство.
Він наголосив, що убезпечити свободи від Китайської комуністичної партії є важливим завданням, і Америка має досконалі можливості очолили цей рух.
"Якщо вільний світ не змінить комуністичний Китай, то комуністичний Китай змінить нас", – виголосив держсекретар США.
Відзначимо, що Помпео висловив цю промову в бібліотеці Ніксона. Президент США Річард Ніксон майже пів століття тому став першим американським президентом, який відвідав Китай. І цим відкрив шлях до більшої співпраці між країнами.
Колишній Президент Річард Ніксон якось сказав, що побоюється, що він створив монстра Франкенштейна, відкривши світ комуністичній партії Китаю, та ось до чого ми прийшли,
– зауважив Майк Помпео.
Як повідомляє "Голос Америки", Міністерство закордонних справ Китаю назвало промову Помпео "заідеологізованою" і закликало Штати "облишити ментальність холодної війни".
Погіршення відносин між Америкою та Китаєм: що відомо
- За останні декілька тижнів відносини між США та Китаєм значно погіршилися. 14 липня президент США Дональд Трамп підписав законопроєкт про нові санкції проти Китаю у зв'язку з діями Пекіну відносно Гонконгу. Мовиться про прийняття закону про забезпечення національної безпеки в Гонконзі.
- Адміністрація Трампа також розпорядилася закрити консульство Китаю у Г'юстоні. Усі працівники мають залишити приміщення до 24 липня.
- Крім цього, у США заявили, що можуть заборонити китайські соцмережі, зокрема, і TikTok у країні. У такий спосіб влада хоче захистити дані американців, які можуть дістатися уряду Китаю.