Про це в ефірі 24 каналу заявив аналітик білоруського Інституту стратегічних досліджень Вадим Можейко. У такий спосіб Лукашенко грає на руку тим, хто пропонує ввести санкції проти Білорусі.

До теми Вбивство Шишова та тиск на Тімановську: режим Лукашенка стає неконтрольованим

"Нові санкції будуть невідворотними", – переконаний Можейко.

Режим Лукашенка стає неконтрольованим

Білоруський аналітик зазначив, що дії Лукашенка щодня дають аргументи для введення санкцій ЄС. Паралельно розвивається історія з міграційною кризою на кордоні з Литвою.

Якщо білоруська влада не сама її створила, то сприяє їй, підштовхуючи мігрантів з Іраку до кордону,
– зауважив Можейко.

Литва відповідатиме жорстко, оскільки жодна країна не терпітиме такого на своєму кордоні. Водночас білоруська влада хоче довести всім, що будь-кого можуть будь-де репресувати.

"Це (потрібно – 24 канал), щоб люди максимально не вірили в свої сили й розуміли, що все дарма й нічого робити не треба", – пояснив Можейко.

Поганий імідж для України

За словами аналітика, кожен сам вирішує для себе питання про втечу з країни чи тимчасову релокацію. Водночас через залякування режимом, потік переселенців не зменшиться.

"Складно говорити, потрібно це робити чи ні. Це серйозний моральний вибір", – акцентував Можейко.

Актуально Пора взяти в руки вила, – дівчина Шишова на акції пам'яті загиблому активісту

Втім загибель Шишова може зіпсувати імідж України. Хоч вона й не видає людей у Білорусь по запиту КДБ, але з погляду безпеки для переселенців, кращий захист може забезпечити ЄС.

"Я думаю, Україна зацікавлена в тому, щоб мати імідж безпечної країни, тому (для української влади – 24 канал) ця ситуація має загрозливий вигляд", – додав Можейко.

Вадим Можейко розповів про ймовірність санкцій ЄС після загибелі Шишова: дивіться відео