У випадку, якщо потік нелегальних мігрантів не зменшиться, за 1 серпня очікують затримати 300 – 400 осіб. До цього рекорд щодо кількості затриманих становив 171 особу за добу.

До теми У Литві нелегальні мігранти розпочали бунт: відео

Нелегальні мігранти зазвичай переходили кордон вночі й у місцях, де немає відеокамер, проте наразі вони йдуть через всі ділянки та в будь-який час доби, зазначив представник Служби охорони держкордону Гедрюс Мішутіс.

Глава Міністерства закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс безпосередньо звинуватив режим самопроголошеного президента Білорсу Олександра Лукашенка в організації міграційної кризи на кордоні між країнами. За його словами, відповідні події використовують як засіб тиску на Євросоюз.

Міграційна криза на кордоні між Литвою та Білоруссю: коротко

  • Після санкції Євросоюзу через затримання літака із Романом Протасевичем, Лукашенко повідомив, що Білорусь більше не спинятиме потоки наркотиків та мігрантів на кордоні з Литвою.
  • Протягом червня 2021 року Литва повідомила, що незаконно перетнути кордон Білорусі намагалися 400 людей, здебільшого мігранти-нелегали походять з Сирії, Ірану та Іраку.
  • Вже 3 липня 2021 року через мігрантів з Білорусі Литва оголосила надзвичайну ситуацію.