Деталі щодо цієї справи розкрили у САП і НАБУ. Там наголосили, що заступник керівника ОП Смирнов незаконно збільшував свої статки протягом 2020 – 2022 років.

До теми Ексзаступнику керівника ОП Смирнову оголосили підозру, − ЗМІ

У чому підозрюють Смирнова

У САП та НАБУ повідомили, що Смирнов протягом 2020 – 2022 років набув активи вартістю 17,1 мільйона гривень, маючи заощадження та офіційний дохід за цей період значно менші – у розмірі 1,3 мільйона гривень. Зокрема, мовиться про:

  • 2 автівки (Mercedes-Benz, Volkswagen),
  • 2 мотоцикли (Honda, BMW),
  • 3 паркомісця в Києві,
  • квартиру у Львові,
  • земельну ділянку на Закарпатті.

Аби приховати наявність цього майна, посадовець оформив його на рідного брата та друга, зберігши за собою право розпоряджатися ним у повному обсязі. До прикладу, мотоцикл Honda зареєстрував на друга, а згодом переоформив на себе.


Схема незаконного збагачення Смирнова / Інфографіка НАБУ і САП

Втім, Смирнов не мав ані офіційного доходу, ані заощаджень, щоб придбати майно. Так, детективи НАБУ і САП виявили, що різниця між вартістю майна та реальними доходами становить 15,7 мільйона гривень.

У САП додали, що розслідування розпочали після оприлюднення журналістського розслідування "Української правди", а також за сприяння Національного агентства з питань запобігання корупції.

Дії підозрюваного кваліфікують за статтею 368-5 "Незаконне збагачення". Смирнову загрожує до 10 років позбавлення волі.

Смирнов підтвердив вручення підозри

У коментарі "Українській правді" Смирнов підтвердив, що 22 травня отримав підозру від НАБУ і САП. Так, ексзаступник керівника ОП повідомив, що ця подія – "давно очікувана з огляду на те, що її анонсували майже за пів року до сьогодні усіма можливими способами".

Вручення підозри та обшук відбулися швидко та делікатно – до детективів зауважень немає. Для мене нічого незвичного не відбулося. Такі вже в нас сучасні реалії політики. Переконаний у своїй правоті, буду доводити її всіма доступними способами,
– прокоментував Смирнов вручення підозри.