Таку думку в ефірі авторської програми Дмитра Гнапа і Дениса Казанського "Між іншим" на 24 каналі озвучив спортивний журналіст Костянтин Андріюк. Втім деякі українські спортсмени та чиновники навіюють мантру про "спорт поза політикою".

До теми Спорт, мать вашу, поза політикою, – олімпійський медаліст Горуна емоційно підтримав Магучіх

"У Росії спорт ніколи не був, не є і не буде поза політикою в найближчі десятиліття", – заявив Андріюк.

Пропаганда на Олімпіаді в Ріо

Спортивний журналіст слідкував не лише за Олімпіадою-2020, а й за іграми 2016 року в бразильському Ріо. Тоді російська пропагандистка Ольга Скабєєва потрапила на літак з українськими легкоатлетами та записала низку інтерв'ю.

"Вона попереписувала інтерв'ю просто в літаку з українськими спортсменами й видала сюжет про те, що жодної війни немає, що спорт – це друзі, мир, брати", – розповів Андріюк.

Не лише на Олімпійських іграх у Ріо, але й у всіх інших змаганнях, російські пропагандисти слідкували за українцями. Їхні спортсмени скрізь тягнули українських олімпійців у свої обійми, фотографували й використовували світлини для маніпуляцій.

"Якщо українські олімпійці зараз, у 2021 році цього не розуміють, мені важко чимось їм допомогти", – зазначив Андріюк.

Магучіх стала ще однією темою для маніпуляцій

Спортсменка Ярослава Магучіх, яка формально є представницею Збройних сил України, опинилася поруч з Марією Ласіцкене, капітаном російської армії. Журналіст переконаний, що сталося це невипадково.

"Все це робиться спеціально, щоб затягнути її до цього й потім маніпулювати", – наголосив Андріюк.

За його словами, з Ласіцкене уже могли провести "політичну обробку", бо в Росії завжди маніпулюють спортом.

Цікаво Від депутата до моделі та татуся року: чим займаються українські олімпійці поза спортом

Критика олімпійців

Журналіст пояснив, що може зрозуміти наявність спільних тренувань та підготовки в олімпійців. Українці спілкуються з росіянами їхньою мовою, адже жоден росіянин українською не розмовляє.

Але розповідають про те, що "одна мова",
– підкреслив Андріюк.

Він додав, що на українських спортсменів, які ручкалися та обіймалися з людьми, котрі опинилися в полоні кремлівських пропагандистів, полилася чимала критика. Певною мірою олімпійців шкода, але це – чи не єдиний спосіб для них зрозуміти головний меседж.

"Чим швидше їм це донесуть, навіть через публічний осуд, тим краще буде для нашої країни", – резюмував Андріюк.

Повний випуск програми “Між іншим” за 9 серпня 2021 року: дивіться відео