Федеральний президент Франк-Вальтер Штайнмаєр попросив Ангелу Меркель продовжити урядову діяльність до обрання нового канцлера. Про це повідомляє Офіс президента.

До речі Меркель до кінця каденції займатиметься організацією нормандської зустрічі

Меркель не може відмовити

Термін повноважень канцлера та федерального міністра офіційно закінчується установчою сесією парламенту. Штайнмаєр вже 26 жовтня у палаці Бельвю передасть посвідчення про звільнення членам федерального уряду.

Втім, президент офіційно попросив Ангелу Меркель продовжувати виконувати обов'язки канцлерки. Цей крок звичний у випадках, коли нового главу уряду ще не обрали під час засідання нового Бундестагу.

Стаття 69 Основного закону Німеччини передбачає, що федеральний президент може вимагати від канцлера або міністра продовжити діяльність до призначення наступника. Ні канцлер, ні міністр не можуть відмовити в цьому.

Ангела Меркель не буде канцлеркою Німеччини: коротко

  • Ангела Меркель очолювала німецький уряд 16 років. Втім, у виборах у вересні 2021 року вона вирішила не брати участі.
  • Вона привітала лідера Соціал-демократичної партії Олафа Шольца. Саме його політсила набрала найбільшу кількість голосів. Його ж і називають ймовірним наступником Меркель.
  • Канцлерка перед залишенням своєї посади поїздила країнами Європи: відвідала Володимира Зеленського, Володимира Путіна та Еммануеля Макрона.
  • 22 жовтня політикиня востаннє виступила на саміті Євросоюзу. Лідери ЄС зустріли її оплесками та влаштували прощальну церемонію.