Після публікації повного тексту рішення Апеляційного суду його оскаржать у касаційному порядку. Про це заявила адвокатка водія "Схем" Оксана Максименюк, інформує "Радіо Свобода".

Читайте також "Перетворити в кусок л**на": судді не дали "злити" справу про погрози Портнова

Суд створює небезпечну практику, через яку може бути поширена персональна інформація будь-якої особи як спосіб захисту своїх прав, хоча закон каже, що таке поширення є незаконним, і воно дозволяється тільки у виняткових випадках,
– підкреслила Максименюк.

Вона додала, що тепер на основі цього рішення будь-хто може поширювати персональні дані особи, і вважати, що такий спосіб захисту є законним.

Тепер рішення суду першої інстанції набрало законної сили: "Апеляція зобов’язала Бориса Мазура відшкодувати 52 тисячі гривень Андрію Портнову його витрат на юридичне обслуговування".

Адвокатка додала, що подасть клопотання про призупинення виконання рішення першої інстанції до закінчення розгляду касації. Це дозволить зупинити стягнення витрат на юридичне обслуговування.

Що відомо про справу Портнова та водіїв "Схем"

  • 1 листопада 2019 року заступник голови Адміністрації Президента Віктора Януковича Портнов виклав у своєму телеграм-каналі персональні дані водіїв знімальної групи "Схем", які допомагали журналісту Михайлу Ткачу у підготовці розслідування можливих зв’язків експосадовця з українською владою.
  • Серед опублікованого були повні паспортні дані та домашня адреса водіїв, номери авто, а також дані, які свідчать про стеження за місцем проживання.
  • Крім того, Портнов пригрозив усій редакції "Схем" "супроводом у темний час доби" та стеженням за ними.
  • Втім Печерський суд Києва став на бік Портнова. Він присудив Мазуру відшкодувати Портнову 52 тисячі гривень компенсації його витрат на захисників.
  • Адвокати "Схем" вимагали публічного процесу, однак справу розглядали у письмовому провадженні – тобто без камер і виклику сторін.