“Яблучна” компанія, одним із засновників якої був легендарний Стів Джобс, встановила власний рекорд із отриманих прибутків.

У своєму звіті Apple повідомляє про те, що компанія заробила у першому кварталі нового фінансового року (жовтень-грудень 2011 року) 46,33 мільярда доларів, що на 73% перевищує аналогічний показник попереднього періоду.

Фінансові результати виявились вищими за прогнози аналітиків, які оцінювали можливу виручку на рівні 39 мільярдів доларів.

Після оприлюднення звіту вартість акцій на електронних торгах Nasdaq підскочила ще на 7,3%.

Таким чином, чистий прибуток корпорації зріс на 116% і склав 13,06 мільярда доларів. Більше Apple за один квартал заробляли лише три компанії за всю історію бізнесу - “Газпром”, Shell і ExxonMobil.
У перерахунку на одну звичайну акцію прибуток за звітний період складає 13,87 долара.

Досягнути таких фінансових результатів, коли фінансові ринки “штурмують” новини з єврозони, вдалось завдяки презентації нового iPhone 4S.

Компанія під час новорічних свят встановила ще один рекорд: за три місяці було продано 37,04 мільйона iPhone різних модифікацій.

Продажі персональних комп'ютерів Mac склали 5,2 мільйона, плеєрів iPod - 15,4 мільйона штук.

Не дивно, що такий прибуток викликає заздрість у багатьох. Юристи Apple постійно отримують судові позови через звинувачення у плагіаті. Samsung, HTC, письменники, уряди намагаються відсудити шматочок слави або кругленьку суму виручки компанії.

Однак Apple це не зупиняє. У 2011 році корпорація очолила список найбільших покупців напівпровідників, витративши понад 17 мільярдів доларів на комплектуючі для своїх пристроїв. Крім того, “яблучне” керівництво оприлюднило всіх постачальників. Список партнерів включає 156 компаній, які забезпечують поставки матеріалів, електронних компонентів, а також здійснюють складання пристроїв для Apple.

Ажіотажні продажі інколи бувають абсурдними, але демонструють зацікавленність продукцією компанії. Зокрема, на днях розлючені китайці закидали яйцями магазин Apple у Пекіні. Основна причина — невчасне відкриття магазину. В інцидент змушені були втрутитись правоохоронці.

Крім того, нещодавно Apple заявило про початок продажу електронних підручників та інструментів їх створення. Крім тексту, такі посібники містять у собі фото, відеоролики, карти, звукозаписи, 3D-моделі об’єктів та інші матеріали. Постачати підручники для iPad в iBooks будуть декілька провідних американських видавництв. Ціна не буде вище 15 доларів.

І що Ви думаєте? За 3 дні Apple продала 350 тисяч таких пристроїв. Користувачі завантажили 90 тисяч копій програми iBooks Author для створення "цифрових підручників". І зупинятися, схоже, "яблучні" не збираються.

Ера Apple триває. Чекаємо на нові рекордні вершини.