Голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія в інтерв'ю виданню прокоментував інформацію про те, що голосування на виборах може бути за допомогою мобільного телефону.

Читайте також Чи можуть в Україні незабаром провести онлайн-вибори: що каже Федоров

Арахамія вважає неможливими вибори лише онлайн

Давайте тут одразу розставимо крапки над "і". Це апріорі неможливо, тому що, згідно з Конституцією, у нас процес голосування таємний, ви не повинні бути ідентифіковані,
– зазначив нардеп.

Він додав, що мобільний за замовчуванням ідентифікує людину.

Нардеп підтримує електронний підрахунок голосів

Водночас Арахамія підтримує проведення електронного підрахунку голосів на виборах. Така практика є у США та багатьох інших країнах.

Електронний підрахунок голосів зробив би виборчий процес прозорішим, дозволив би оперативніше обробляти дані,
– заявив глава фракції.

Однак він вважає, що запустити такий функціонал до найближчих виборів, найімовірніше, не вдасться. Для цього потрібно закупити обладнання, а тільки процедура закупівлі через систему Prozorro зазвичай займає пів року. "Ми не до кінця ще провели диджиталізацію, аби всі дані йшли через захищені канали зв'язку", – пояснив він.

Проте Арахамія допустив можливість електронного підрахунку голосів як експеримент на певних дільницях, щоб показати, як це може працювати.

Заява Зеленського про онлайн-вибори

На пресконференції 26 листопада Володимир Зеленський заявив, що триває робота щодо цифровізації виборів. Офіс Президента співпрацює з двома компаніями, Microsoft та Apple, над розробкою цифрової митниці, електронних виборів та здійснення перепису населення. Президент наголосив, що онлайн-вибори можливі, однак не факт, що вони проходитимуть через Дію.

Згодом глава Мінцифри Михайло Федоров зазначив, що питання можливості проведення виборів у режимі онлайн повинні вирішувати Центральна виборча комісія і Верховна Рада. Однак у міністерстві готові надавати технічну допомогу.

До речі, коли очікувати парламентських виборів: дивіться відео