Раніше повідомлялося, що звільнення Авакова "Слуги народу" можуть обговорити під час закритого засідання фракції 13 липня.

Читайте також Відставку Авакова можуть обговорити на закритому засіданні "Слуги народу"

Аваков подав у відставку

Відповідно до частини першої статті 18 Закону України "Про Кабінет Міністрів України" прошу прийняти мою відставку з посади Міністра внутрішніх справ України,
– написав у заяві Аваков.

"Дякую команді МВС за роки спільної праці. Дякую кожному офіцеру, рядовому та службовцю. Маю честь!" – додав він.


Аваков написав заяву про відставку / Фото МВС

Гучні скандали у часи Авакова

  • У 2017 році вибухнув скандал, пов'язаний з сином Авакова – Олександром, так звана "справа про рюкзаки Авакова", оборудка з закупівлею для МВС, що завдала збитків державі на 14 мільйонів гривень. Справа закінчилася нічим.
  • У 2018 – 2019 роках, після вбивства активістки Катерини Гандзюк, українське суспільство мало претензії до Авакова через затягування розслідування справи – люди неодноразово організовували масштабні акції протесту та пікети.
  • Нерозкритим залишається і вбивство журналіста Павла Шеремета. У грудні 2019 року МВС провело брифінг по справі та звинуватило у злочині п'ятьох людей: медсестру одного з парашутно-десантних батальйонів Яну Дугарь, лікарку й волонтерку Юлію Кузьменко, музиканта й добровольця Андрія Антоненка, подружжя добровольців Владислава та Інну Грищенків. Проти них досі не знайшлося серйозних доказів.
  • Окрім цього, плямою на мундирі міністра стали стрілянина у Княжичах під час спецоперації Нацполіції та корпусу оперативно-раптової дії, катування та зґвалтування "поліцейськими" жінки у Кагарлику, а також вбивство 5-річного Кирила Тлявова.