Про це пише авторитетне французьке видання Le Monde.

Як йдеться у матеріалі, прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте намагається отримати чергову відстрочку, щоб почати нові переговори з Брюсселем про угоду про асоціацію з Україною. Проте це ризикований крок.

Таким чином він прагне добитися поступок для своєї країни, серед яких гарантії, що Нідерландам не доведеться підтримувати Україну фінансово, що українські заробітчани не будуть мати права вільно пересуватися, а асоціація – це не передвісник членства України в ЄС, пише dt.ua.

Читайте також: Вони нас зрадили, – Портников про провал ратифікації Угоди з ЄС у Нідерландах

Лише після ствердних відповідей він передасть текст угоди на розгляд в обох палатах своєї країни, стверджують автори публікації.

Le Monde з посиланням на джерела пише, що голова уряду пообіцяв внести зміни в законодавство щодо референдумів, щоб у майбутньому торговельні угоди не могли ставати темою для всенародного голосування. Хоча сам Рютте запевняє, що на жодні поступки не йшов.

Нагадаємо, у квітні 2016 під час консультативного референдуму щодо асоціації України та ЄС майже 62% громадян Нідерландів проголосувало проти.