Російські пабліки публікують відео удару по балкеру Kmax Ruler у порту Одеси 8 листопада.

Дивіться також Захистити Одесу може лише ППО: чи буде корисним для збереження міста статус ЮНЕСКО

З'явилися кадри атаки на судно Kmax Ruler

Британська розвідка вважає, що Х-31 могла використовуватися окупантами для ураження українських радіолокаційний станцій (РЛС) у цьому районі, а по судну могла бути запущена помилково. Мовляв, окупанти вважали, що цілять у військовий радар, сплутавши його з радаром на цивільному судні. Однак капітан 1-го рангу запасу ВМС України Андрій Риженко заявив, що окупанти прицільно били по кораблю.

Це 100-відсоткова акція направлена на те, щоб налякати цивільні судновласників, капітанів, щоб суди в порти України не ходили,
– сказав він.

Тим часом російські канали навіть не соромляться поширюють в мережі відео атаки:

Що відомо про атаку на судно в Одесі

  • 8 листопада в ЗСУ повідомили, що ворог підступно вдарив протирадіолокаційною ракетою Х-31П у напрямку одного з портів Одеської області з літаків тактичної авіації в Чорному морі.
  • Ракета влучила в надбудову цивільного судна під прапором Ліберії. Корабель якраз заходив в порт. Внаслідок атаки загинув лоцман – громадянин України, ще три члени екіпажу, громадяни Філіппін, зазнали поранення.
  • Міністр інфраструктури України додав, що судно завантажувало залізну руду, призначену для стратегічного союзника Росії – Китаю.