Увечері 1 січня Ллойда Остіна госпіталізували. Причиною цього стали ускладнення, що виникли після нещодавньої планової медичної процедури. Згодом було оприлюднено інформацію, що у глави Пентагону виявили рак.

Дивіться також Хто такі хусити, чому заблокували Червоне море та як це впливає на Росію та світову торгівлю

Ллойд Остін керував ударами по об'єктах хуситів

Як зазначає CNN, старший чиновник оборони заявив, що Ллойд Остін віддавав накази CENTCOM, а також контролював удари по об'єктах хуситів у Ємені, перебуваючи у лікарні. Він розповів, що ці дії відбувалися за допомогою "повного набору" захищених засобів зв'язку.

Після ударів він (Ллойд Остін – 24 Канал) поспілкувався з Радою національної безпеки, головою та командувачем CENTCOM для первинної оцінки після удару,
– мовиться в повідомленні CNN.

Представник оборонного відомства сказав, що між вівторком і четвергом ввечері Остін двічі розмовляв із президентом Джо Байденом.

За його словами, глава Пентагону також здійснював численні щоденні телефонні розмови з головою Об’єднаного комітету начальників штабів Чарльзом Квінтоном Брауном та командувачем Центрального командування США генералом Еріком Куріллою.

Крім того, старший чиновник оборони зазначив, що Остін підтримував зв'язок з Радою національної безпеки щодо обговорень варіантів реагування та виконання наказів після дозволу президента.

Удари по Ємену: коротко

  • 12 січня США та Велика Британія атакували військові об'єкти хуситів в Ємені. Пізніше президент США Джо Байден заявив, що американські збройні сили зробили це за його вказівкою. Він зазначив, що спільно з Великою Британією та за підтримки Австралії, Бахрейну, Канади та Нідерландів вдалося успішно завдати ударів по низці об'єктів у Ємені. Їх хусити використовували "для загрози свободі судноплавства на одному з найважливіших водних шляхів світу".
  • Згодом стало відомо, що було атаковано військову базу Кахлан у провінції Саада, авіабазу Аль-Дайламі на північ від столиці Ємену – Сани, район аеропорту міста Хулайда на Червоному морі, аеродром міста Аббс, а також аеропорт міста Таїз разом з іншими об'єктами в цій провінції у південно-західному куті Ємену. Очільник Пентагону заявив, що США та союзники били по об'єктах хуситів, які пов'язані з безпілотниками, крилатими ракетами, місцях запуску балістичних ракет, а також береговими радарами.