Втрати

За останні 24 години загинуло троє військовослужбовців. Ще семеро —поранені. Про це повідомив речник АТО Андрій Лисенко. Він також додав, що залишається загроза наступальних дій на Маріуполь, Лисичанськ, Станицю Луганську та Щастя.

Відвід техніки

Бойовики не дотримуються мінських домовленостей і не відтягують техніку від ліні зіткнення. А Росія тим часом зосередила біля кордонів з Україною 63,5 тисячі своїх військових. Найбільше російських солдатів в Криму — 30 тисяч.

Читайте також: Маріуполь готується до можливих нападів

Терористи відводять лише 10-15% озброєння від обіцяного на відстань, яку можна буде подолати лише за 30-40 хвилин. Це радше окозамилювання — переконує речник АТО Андрій Лисенко.

Під виглядом відведення важкої техніки терористи передислоковуються, здійснюють ротацію та укріплюють оборонну лінію. Залізничним сполученням із Росії до Іловайська взагалі відправляють сотні одиниць бронетехніки,
— каже Лисенко.

Обстріли Опитного, Водяного та Авдіївки

Неспокійно цієї ночі було у районі донецького аеропорту. Саме прилеглі до нього населені пункти і обстрілювали терористи. При чому використовували не лише стрілецьку зброю.

"За минулу добу активні дії велись лише на донецькому напрямку бойовики з артилерії, мінометів і танків обстріляли та намагались штурмувати населені пункти Опитне, Водяне та Авдіївку. Усі атака — відбиті", — зазначив речник АТО.

Якщо загостриться конфлікт

Попри провокації бойовиків українська сторона продовжує відведення важкої техніки від лінії розмежування. За домовленостями — цей процес повинен тривати впродовж тижня. Утім, у випадку загострення конфлікту усе повернуть на передову.

Читайте також: Терористи змушують полонених розбирати завали аеропорту

"Артилерія передислоковується на підготовлені позиції не менше ніж 25 кілометрів від лінії зіткнення. Водночас сили АТО знаходяться на займаних позиціях та дотримуються режиму припинення вогню", — говорить речник АТО Анатолій Стельмах.

Натомість у ОБСЄ нарікають, що порахувати чи бодай визначити як відводять техніку бойовики — неможливо.