Бій за аеропорт

Екстремісти намагалися взяти під контроль донецький аеропорт. Після того, як терористи, які незаконно проникли на територію летовища, проігнорували вимогу скласти зброю, сили АТО підняли проти них військову авіацію.

Одна з ракет поцілила у вантажівку, яка перевозила підкріплення для терористів - кілька десятків озброєних бойовиків.

"Аеропорт повністю контролюється. Противник поніс серйозні втрати, в нас втрат немає", - повідомив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

Терористи втрапили понад сотню бойовиків

Втрати терористів склали більше сотні убитих. Точної кількості не можуть назвати і самі бойовики. Серед ідентифікованих - 33 найманці із Росії.

"Тут - близько 30 осіб. Ще десь до сотні, можливо більше, тому що ми не можемо зараз встановити, бо аеропорт контролюю вони", - розповів представник "комітету біженців" "ДНР" Леонід Баранов.

Є жертви і серед мирного населення. Щоб дискредитувати сили АТО, терористи цілеспрямовано обстрілюють житлові будинки і цивільні об’єкти - школи, лікарні.

Бойовики вбивають мирних жителів, люди займаються мародерством

У Донецьку мішенню невідомих стрілків став центральний залізничний вокзал. Смертельне поранення осколком отримала випадкова перехожа. У Слов’янську терористи з мінометів обстріляли житлові квартали. Міноборони повідомляє про убитих та поранених серед цивільного населення. Брязкають зброєю серед мирних мешканців бойовики і в інших містах неспокійного Сходу.

У штабі АТО запевняють, що за жодних умов не стріляють по житлових кварталах.

"АТО не стріляє за жодних обставин у житлові райони. Нас дискредитують", - сказав речник АТО Владислав Селезньов.

У містах, підконтрольних бойовикам так званої "Донецької республіки", почастішали випадки мародерства та відвертого варварства. Спалена льодова арена у Донецьку та потрощений і розграбований супермаркет - лише окремі свідчення цього. Останній випадок, до слова, став приводом до чвар серед сепаратистів.

У результаті - найманці з батальйону "Восток" відтіснили бойовиків "ДНР" із захопленої ними обласної державної адміністрації. Барикади попередників під адмінбудівлею нові господарі ОДА розібрали, натомість підігнали сюди зенітку та бойову техніку.

Сили АТО ліквідували табір підготовки терористів

Серед успіхів АТО цього тижня керівництво відзвітувало також про ліквідацію табору підготовки терористів на Луганщині, поблизу російського кордону. Авіаційним ударом знищено і бойовиків, які там базувалися.

Натомість чорним днем для сил АТО став четвер 29 травня. під Слов’янськом бойовики збили український гелікоптер: загинули 12 військовослужбовців, які були на борту. Серед них - генерал Нацгвардії Сергій Кульчицький.