За даними речника Одеської військової адміністрації Сергія Братчука, ніч проти 6 лютого в області минула без повітряних тривог та обстрілів. Фахівці продовжують ліквідовувати наслідки аварій, які відбулись на одному з об'єктів критичної інфраструктури, інформує 24 Канал.

Зауважте Одеса – без світла: все, що відомо про масштабну аварію в регіоні

Що відомо про ситуацію зі світлом на Одещині

Енергетики працюють цілодобово…
– заявив Братчук.

За його словами, відбулось засідання оперативного цілодобового штабу, який утворили для ліквідації аварії.

Речник пояснив, що залучені структури працюють над завданнями, які поставлені 5 лютого під час наради на чолі з прем'єр-міністром Денисом Шмигалем.

В Укренерго заявили, що їхні ремонтні бригади та обленерго працюють спільно над тим, щоб заживити споживачів Одеси по резервних схемах. Окрім того:

  • об'єкти критичної інфраструктури мають поступово перейти на альтернативні джерела живлення;
  • такий перехід на цьому етапі дозволить вивільнити певний обсяг потужності та спрямувати його для побутових споживачів;
  • у посиленому режиму ремонтують всі енергооб'єкти Одеської області, які постраждали від російських атак.

Наразі зусилля сконцентровані на одному з об'єктів, який дозволить прискорити відновлення електропостачання Одеси та Одеського району,
– заявили в Укренерго.

В уряді 6 лютого пояснили, що споживання електрики в Україні зростає. Це пов'язано також з суттєвим похолоданням, а не тільки з початком тижня.

Саме тому в країні є дефіцит потужності, який особливо відчутний вранці та ввечері.

Що відомо про аварію зі світлом на Одещині

  • 3 та 4 лютого в Одеській області трапилось дві масштабні аварії на підстанції. Внаслідок цього пів мільйона людей залишились без світла.
  • Тоді з Києва в регіон на прохання адміністрації Одеси відрядили міністра енергетики та очільника Укренерго. Згодом Денис Шмигаль доручив утворити цілодобовий урядовий штаб на чолі з міністром енергетики, в який також увійдуть виконувач обов'язків глави МВС, голови ДСНС та ОВА, керівник Укренерго тощо.
  • Станом на 5 лютого глава Укренерго Володимир Кудрицький зауважив, що суттєві проблеми зі світлом залишаються. Обмежене енергопостачання мають майже 300 тисяч абонентів.
  • У області діє пропорція світла: 2 години – увімкнене, 10 – вимкнене. За словами Кудрицького, 10 лютого Одеса зможе повернутися до звичних графіків вимкнення.