Енергетики докладають максимальні зусилля, аби подати людям світло. Все, що відомо про аварію на підстанції в Одесі, 24 Канал зібрав далі.

До теми Одеса знеструмлена через аварію: в ОВА розповіли, як відновлюють електропостачання

Прогноз від Укренерго

Володимир Кудрицький – голова Укренерго – зауважив, що станом на 5 лютого суттєві проблеми зі світлом залишаються. Обмежене енергопостачання мають майже 300 тисяч абонентів.

Наразі фактично є така пропорція світла: 2 години – увімкнене, 10 – вимкнене. Повернутися до звичних графіків вимкнення Одеса зможе орієнтовно 10 лютого.

Попередньо, з нашої точки зору, це не є диверсія,
– заявив Кудрицький.

Російські окупанти декілька разів атакували обладнання ракетами та дронами. Як наслідок – технічний ресурс – вичерпаний.

У чому – найбільша проблема

Було 2 аварії

Друга за добу аварія сталася на високовольтній підстанції, що належить Укренерго. Про першу аварію на підстанції в Одесі повідомляли ввечері 3 лютого.

Річ у тім, що вона була неодноразово пошкоджена внаслідок російських атак. Фахівці компанії одразу прибули на місце та розпочали ліквідацію наслідків. Однак в Одесі та прилеглих районах довелось застосувати аварійні відключення.

Влада визнає, ситуація – складна, а масштаб аварії суттєвий. Тому швидко відновити енергоживлення неможливо.

Одеса знеструмлена

Ще з 3 лютого частина Одеси була знеструмлена. Мовиться про 3 райони:

  • Малиновський,
  • Приморський,
  • Суворівський,
  • частина Одеського району.

Спеціалісти вночі поступово почали відновлювати подачу електроенергії, але зранку ситуація погіршилась. Підрахували, що без електропостачання залишились пів мільйона людей. До Одеси терміново відрядили міністра енергетики та голову Укренерго.

Водночас в інших територіальних громадах області ситуація з електроенергією більш-менш нормальна. Згодом стало відомо, що в Одесі сконцентруються на ремонті одного з об'єктів, його навмисно не називають. Потрібно зремонтувати, аби швидше подати електроенергію.

Критична інфраструктура заживлена

Голова НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький розповів, що ввечері критичну інфраструктуру Одеси вже під'єднали до енергопостачання. Відповідно є водопостачання, водовідведення, теплозабезпечення.

Наразі Укренерго відпрацьовує можливість перепідключення критичної інфраструктури на автономні джерела.

Рішення уряду

На позачерговому засіданні уряду прем'єр-міністр Денис Шмигаль доручив утворити цілодобовий урядовий штаб на чолі з міністром енергетики. Туди увійдуть виконувач обов'язків міністра внутрішніх справ, голів ДСНС та ОВА, керівник Укренерго тощо.

Також Шмигаль доручив протягом доби завезти до Одеси всі потужні генератори, які є в наявності у Міненерго. У місто мають перевезти газотурбінну електростанцію потужністю 25 МВт. Крім того, у місті мають працювати всі пункти незламності.