Саме українська сторона допомогла Білорусі, яка перебуває під санкціями ЄС, доправити військову техніку до Сербії. При цьому літак здійснював технічну посадку в Будапешті.

Зауважте Українці розроблять літак дальньої радіолокаційної дії на базі Ан-178

Українська сторона допомогла переправити винищувачі з Білорусі в Сербію

В українському літаку перевезли два з чотирьох винищувачів, які Білорусь подарувала Сербії.

Український Ан-124 (Антонов) з Білорусі на шляху до Сербії (через Україну і Румунію) був змушений зупинитися 16 травня 2021 року з технічних причин,
– підтвердили у Міноборони Угорщини.

Ба більше, за інформацією ЗМІ, це не вперше зброю для Сербії перевозять з підсанкційних країн через повітряний простір країн-членів ЄС і НАТО.

Українська авіакомпанія доправила винищувачі в Сербію
Карта польоту українського літака, який перевозив винищувачі до Сербії / Скриншот Радіо Свобода

Міноборони Сербії зазначило, що не мають інформації про приземлення літака з винищувачами в Будапешті.

Позиція Євросоюзу

Петер Стано, представник Єврокомісії, вважає, що контролювати експорт і транзит зброї з країн-членів Євросоюзу має національне законодавство, загальна позиція Ради ЄС з контролю за експортом військової техніки та обладнання, а також Угода про торгівлю зброєю.

"Ці правила є юридично обов'язковими для всіх держав-членів і застосовуються під їх відповідальність і під наглядом національних органів", – зазначив Стано.

Позиція Євросоюзу визначає 8 критеріїв оцінки ризиків для заявки на експорт і транзит зброї. До них належить й дотримання прав людини і міжнародного гуманітарного права країною призначення та збереження регіонального миру, безпеки і стабільності.