У 2021 році галузь може відновитись на 50%

Майбутнє відновлення авіації залежатиме безпосередньо від епідеміологічної ситуації у світі. Про це Криклій повідомив під час брифінгу у Києві, пише Укрінформ.

До теми Wizz Air, Ryanair та SkyUp відновлять понад 20 напрямків зі Львова: куди можна полетіти взимку

Що стосується саме авіації, з якими показниками завершуємо (2020 рік – 24 канал) – це орієнтовно 28%, якщо зіставляти з 2019 роком, тобто впала втричі,
– сказав Криклій.

Наступного року, вважають у Мінінфраструктури, вдасться досягнути показника у 50% – в порівняння з 2019-м.

Сценарії щодо відновлення авіасполучення від Євроконтролю

Зазначимо, що Євроконтроль розробив 3 сценарії повернення авіаруху до нормальних показників.

  • Оптимістичний: якщо вакцина від коронавірусу стане широкодоступною для пасажирів вже влітку 2021 року. Тоді до рівня 2019 року авіарух повернеться у 2024 році.
  • Реалістичний: доступна вакцина для більшості пасажирів до літа 2022 року. Можливе відновлення авіасполучення – до 2026 року.
  • Песимістичний: вакцинація населення не принесе очікуваних результатів. Тоді відновлення авіаруху може затягнутись на щонайменше 10 років.

Проте експерти зазначають: у будь-якому разі пасажирам слід звикати до нових реалій. До епідеміологічної ситуації треба пристосуватись і керівникам авіакомпаній.

Що буде з авіасполученням під час локдауну?

Згідно з рішенням уряду, жорсткий карантин в Україні діятиме з 8 по 24 січня. Проте в Кабміні пояснили, що робота транспорту у цей час не зупинятиметься. Отож про закриття аеропортів та припинення авіасполучення не мовиться.