Трагічний інцидент трапився в ніч проти 25 квітня у лікарні Ібн аль-Хатіб. Вона розташована на півдні міста.

Раніше Вибух на заводі в Індонезії: відомо про щонайменше 20 постраждалих

Журналіст Фарханг Намдар у своєму твіттері повідомив, що кількість жертв може сягати 62. За словами лікарів, на момент пожежі у лікарні перебувало не менше ніж 120 пацієнтів.

Зауважимо, що наразі влада Іраку ще не повідомила офіційної кількості жертв. Водночас місцеві ЗМІ подають різну інформацію щодо цього.

Постраждалих та інших пацієнтів оперативно доставили на швидкій допомозі до інших лікарнь поблизу.

Реакція влади

Президент країни Бархам Саліх заявив про необхідність почати негайне розслідування причин аварії та притягнути до відповідальності тих, хто проявив недбалість.

Прем'єр Мустафа аль-Казимі та головнокомандувач збройними силами провели екстрену нараду з низкою міністрів та посадовців на тлі трагічного випадку.

"Цей інцидент є порушенням національної безпеки Іраку. Це невдача у всіх сенсах цього слова. Ми не повинні залишати такі події непоміченими", – наголосив прем'єр.

Директора лікарні, адміністративного й технічного помічника, а також директора департаменту технічного обслуговування й ремонту відсторонили від роботи.

Причини вибуху

За повідомленнями місцевих ЗМІ, займання виникло в результаті вибуху щонайменше 1 кисневого балона всередині лікарні. Це підтвердили кілька лікарів, пише AP.

У соцмережах пишуть, що через брак персоналу родичі пацієнтів часто з кисневими балонами. Ймовірно, що саме неправильне поводження з ними могло спричинити вибух.

Очевидці поділилися моторошними кадрами, на яких вогнеборці намагаються загасити пожежу, а медики – евакуювати з будівлі пацієнтів.

Потужний вибух та пожежа у лікарні в Іраку: дивіться відео з соцмереж

Наслідки смертельного вибуху / Фото з соцмереж


Іракське управління цивільної оборони заявило, що пожежу у лікарні вже вдалося загасити. Поліція розпочала розслідування, пише Anadolu Agency.