Власне, командувач Сухопутних військ Збройних Сил України Олександр Сирський розповів про ситуацію в районі Бахмута станом на понеділок, 30 жовтня. Водночас він запевнив, що наші війська продовжують знищувати ворога на усіх напрямках.

Дивіться також ЗСУ наступають на напрямку, де це не вдалося росіянам: зміни карти фронту за тиждень

Біля Бахмута складна ситуація

За словами генерал-полковника, у районі Бахмута, що в Донецькій області, російські окупанти суттєво посилили своє військове угруповання та перейшли від оборони до активних дій.

На Сході ситуація залишається складною. Ворог не полишає спроб домогтися успіхів і щоденно атакує наші позиції. У районі Бахмута противник суттєво посилив своє угруповання та перейшов від оборони до активних дій,
– констатував Сирський.

Він зазначив, що росіяни намагаються зупинити просування українських військ на Донеччині та відновити втрачене положення. Для цього вони використовують десантні підрозділи, а на окремих ділянках – штурмові групи зі складу загонів "Шторм-Z".

"Дії противника підтримуються щільним вогнем артилерії та мінометів. Постійно збільшується застосування дронів-камікадзе. Водночас завдяки професійним і злагодженим діям наших воїнів ворог зазнає великих втрат і не може досягти поставлених цілей", – заявив командувач Сухопутних військ.

Генерал-полковник провів роботу з командирами військових частин, які діють на напрямках зосередження основних зусиль російських окупантів. Як зазначив командувач, на першому місці повинна бути моральна підготовка бійців.

Ми обговорили всі можливі шляхи застосування наших військ. Спланували подальшу роботу,
– повідомив Сирський.

Дивіться також Воювати не можна зупинятися․ Як змінилися військові спроможності Росії з 24 лютого 2022 року

Контрнаступ ЗСУ триває

  • У командуванні Збройних Сил вранці 30 жовтня інформували, що наші захисники продовжують штурмувати ворога у Донецькій області південніше Бахмута. Водночас загарбники намагаються відновити втрачене положення в районі Андріївки.
  • Окрім того, Сили оборони України продовжують ведення наступальної операції на Мелітопольському напрямку. Зокрема, завдають втрат противнику в живій силі та техніці, виснажують його вздовж всієї лінії фронту.
  • Лише за минулу добу українська армія знищила 860 загарбників. Загалом від 24 лютого 2022 року – 299 940 окупантів. Вочевидь, уже 31 жовтня цей показник перетне позначку в 300 тисяч ліквідованих бійців.