Про це 24 Каналу розповів народний депутат, секретар Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Верховної ради, військовий ЗСУ Роман Костенко. Він нагадав, що Баканова звільнили з посади голови СБУ у липні 2022 року.

Читайте також Про вбивство Кірєєва, – Буданов згадав свою останню розмову з Бакановим

Тоді в Офісі Президента пояснювали такі кадрові рішення тим, що ефективність ексглави СБУ для президента була не на тому рівні, на якому він очікував.

Кримінальних проваджень щодо Баканова немає

Як розповів Костенко, він мав змогу особисто запитати у нинішнього очільника Служби безпеки про долю його попередника. Зокрема, нардеп цікавився, де саме зараз перебуває Баканов.

Баканов зараз в Україні та, за словами Малюка, після відставки нікуди з України не виїжджав. Стосовно нього проводилося службове розслідування у рамках СБУ,
– повідомив Костенко.

За словами народного депутата, кримінальних проваджень щодо ексголови СБУ не відкривали.

Роман Костенко розповів про долю Баканова: дивіться відео

Комітет з нацбезпеки запросить Малюка для доповіді по Баканову

Він додав, що вже є висновки службового розслідування СБУ щодо Баканова. Однак воно було закритим, і поки що навіть представники Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки не ознайомилися з його результатами.

Костенко зауважив, що для того, аби заслухати висновки щодо Баканова, засідання комітету має бути закритим.

"Думаю, що на наступні засідання комітету ми запросимо Малюка для того, щоб він показав нам результати розслідування щодо діяльності попереднього голови СБУ", – сказав нардеп.

Питання до ексглави СБУ

Як зазначив Костенко, до Івана Баканова залишилося багато питань. Зокрема, вони стосуються організації процесів підготовки України до війни.

Також пам'ятаємо, скільки питань було по Андрію Наумову (ексначальнику внутрішньої безпеки СБУ – 24 Канал), який втік з України. Він зараз перебуває у Сербії, а СБУ працює над тим, аби його повернути,
– сказав нардеп.

Він додав, що також є низка моментів, пов'язаних з кадровими рішеннями, які Баканов ухвалював на посаді голови СБУ. Окрім того, є питання щодо його доповідей на комітеті, які не завжди відповідали дійсності.

Що відомо про скандал з Наумовим

Андрій Наумов працював начальником головного управління внутрішньої безпеки СБУ. Перед початком повномасштабної війни він втік з України. Президент Володимир Зеленський позбавив Андрія Наумова звання генерала за зраду.

Зараз Наумов є фігурантом низки кримінальних проваджень, зокрема про державну зраду та завдання збитків державі у розмірі понад 3,2 мільйона гривень.

Джерело: "Чесно"

Звільнення Івана Баканова з посади голови СБУ: головні деталі

  • 17 липня 2022 року президент Володимир Зеленський підписав указ про відсторонення з посади голови СБУ Івана Баканова. Його усунули від виконання обов'язків згідно зі статтею про неналежне виконання службових обов'язків, "що призвело до людських жертв чи інших важких наслідків".
  • 19 липня 2022 року парламент проголосував за звільнення Баканова. "За" були 265 нардепів.
  • Радник глави ОП Михайло Подоляк зазначав, що звільнення Баканова пов'язане з недостатньою ефективністю роботи СБУ.
  • Також, за словами Подоляка, президент очікував від ексглави СБУ аналізу ситуації, яка склалася у Херсоні на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Однак такого аналізу Зеленський так і не отримав.