Про це 24 Каналу розповів радник голови Офісу Президента України Михайло Подоляк. За його словами, попри попередження Росії про те, що у Києві буде президент США, там все одно вирішили проявити свою сутність та підняли в небо ракетоносії.

Читайте також Під звуки сирени, – у мережі показали відео з Байденом у Києві

Концепція закритого неба знову актуальна

На початку повномасштабного вторгнення, коли Росія неочікувано почала тероризувати Україну ракетними ударами, керівництво України просило НАТО закрити небо над Україною, щоб унеможливити ракетні атаки.

Тоді Україні відмовили, пояснивши це загрозою ескалації, але через рік після повномасштабного вторгнення Україна вже зможе сама закрити своє небо, якщо отримає західні літаки.

Сьогодні концепція закритого неба є загальноприйнятною, всі погоджуються, що це потрібно. Ось в рамках цієї концепції Україні потрібно, щоб дійсно це було закрите небо, а не частка закритого неба, за рахунок систем ППО,
– сказав Подоляк.

Він додав, що Україні потрібні винищувальні літаки, які мають комплекс перехоплення для того, щоб активно працювати з гіперзвуковими та балістичними ракетами, які атакують українські міста.

Михайло Подоляк переконаний, що сигнал повітряної тривоги вплинув на Байдена: дивіться відео

"Мені видається, що президент США чітко зрозумів, чому це важливо, коли почув цю сирену та йому доповіли, що це піднялись у небо літаки з гіперзвуком", – сказав Михайло Подоляк.

Байден проявив сміливість

Михайло Подоляк зазначив, що Джо Байден проявив свою сміливість, вирішивши приїхати до Києва. На думку радника голови Офісу президента, повітряна тривога під час візиту Байдена – це демонстрація психічного стану деяких людей в Росії.

Він розповів, що тривога була спричинена підняттям в небо Білорусі ракетоносіїв гіперзвукових ракет "Кинджал". На думку Подоляка, гості цей жест добре запам’ятали.

Джо Байден приїхав до Києва: головне

  • 20 лютого 2023 президент США Джо Байден неочікувано завітав у Київ. Його візит було організовано секретно, але Росія була попереджена.
  • Під час візиту, Байден оголосив про черговий пакет військової допомоги Україні. До нього увійдуть боєприпаси для HIMARS та артилерії, а також додаткові системи, що дозволить захистити Україну від бомбардувань.
  • Президент США заявив у Києві, що загарбницька війна Путіна прямує до поразки.