Рішення ухвалили, попри заклики Ватикану до "більш обережного та колегіального підходу до спірного питання". Цьому передували кілька годин дебатів.

Цікаво Скільки українців вважають себе віруючими: результати опитування

Результат голосування оголосили у п'ятницю, 18 червня, після засідання Конференції католицьких єпископів США. 168 священнослужителів висловилися за, а 55 – проти. Далі – справа за комітетом із питань доктрини, саме там повинні розробити відповідний документ. Він визначатиме, чи варто відмовляти у причасті політикам, які підтримують право на аборт.

Єпископ Дональд Гаїнген зі штату Вісконсин, заявив, що багатьох вірян "збиває з пантелику президент-католик, який просуває найрадикальнішу підтримку абортів в історії".

Рекомендації не будуть обов'язковими

Ймовірно, що рекомендації щодо значення причастя у житті церкви, комітет представить вже на щорічному зібранні єпископів у листопаді. Аби документ остаточно ухвалили, його повинні підтримати дві третини всіх єпископів.

Водночас, як пояснює BBC, навіть після ухвалення документа рекомендації, які він міститиме, не будуть обов'язковими. Адже кожен єпископ має право вирішувати, відлучати парафіянина від причастя чи ні.