1. Порошенко народився у Болграді на Одещині. Однак, згодом сім’я переїхала до Молдови у місті Бендери. Тож в дитинстві Петро Олексійович був "бендерівцем".

Читайте також: Маловідомі фото Порошенка: такого ви його ще не бачили

2. Нинішній президент України вищу освіту здобував разом із грузинським колегою, а нині політичним опонентом Міхеїлом Саакашвілі. Вони обоє вчились на факультеті міжнародних відносин КДУ ім. Шевченка.

3. У юні роки Петро Олексійович займався дзюдо і самбо, був кандидатом у майстри спорту.

4. Перша леді України Марина Порошенко старша від чоловіка на 3 роки. Вони одружились, коли Петрові Олексійовичу було всього 18 років.

Петро і Марина Порошенки

Петро і Марина Порошенки

5. 3 президент України Віктор Ющенко – кум Порошенків. Він разом із співачкою Оксаною Білозір є хрещеними батьками доньок – Євгенії і Олександри.

Ющенко став кумом Порошенка

Ющенко став кумом Порошенка

6. Перший мільйон Петро Порошенко заробив, постачаючи какао-боби в Україну.

Молодий Петро Порошенко

Молодий Петро Порошенко

7. Після Помаранчевої революції Порошенко планував зайняти посаду прем’єр-міністра. Однак, тоді вирішили, що уряд має очолити Юлія Тимошенко. Тож Петро Олексійович очолив пост секретаря РНБО. Пізніше він говорив, що це стало найбільшою помилкою у його кар’єрі.

Петро Порошенко під час Помаранчевої революції

Петро Порошенко під час Помаранчевої революції

У вересні 2005 року тодішній голова секретаріату президента України Олександр Зінченко звинуватив Порошенка у корупції. Тож він змушений був залишити посаду секретаря РНБО. Факти корупції не були підтверджені у суді.

8. Колеги Порошенка називають його трудоголіком. Зокрема, розповідають, що він навіть вночі проводить зустрічі і консультації з партнерами по бізнесу, а також у політичних питаннях.

9. На початку 2000 років Порошенко входив у групу за інтересами разом із Миколою Азаровим та Володимиром Литвином.

Петро Порошенко і Микола Азаров

Петро Порошенко і Микола Азаров

10. На президентських виборах у 2014 році Порошенко впевнено переміг у першому турі виборів – за нього проголосували 54,7% українців. До нього так перемогли вдавалось лише першому президентові незалежної України Леонідові Кравчукові – він переміг одразу у першому турі виборів у 1991 році.

Петро Порошенко

Петро Порошенко – 5 президент України