Про це 24 Каналу розповів заступник голови Бердянської районної ради Віктор Дудукалов, додавши, що до міста, найімовірніше, долетів безпілотник. Отже, в армії противника можуть бути постраждалі та загиблі.

Читайте також Коштує десятки мільйонів і дуже цінний для Росії: що відомо про Іл-22, який підбила Україна

Чому для росіян важливий порт

Після того, як пролунала "бавовна" російські загарбники повністю перекрили центральну частину міста, саме там і розташований порт. Були закриті всі проїзди, навколо кружляло багато машин швидкої допомоги. Судячи з цього, можна припустити, що наслідки вибуху досить серйозні.

У цьому порту стоїть протиповітряна оборона, боєкомплект, особовий склад і саме там лунає сигнал повітряної тривоги. Отож, окупантам прийшлося нелегко й ми цьому дуже радіємо,
– розповів Віктор Дудукалов.

Загалом на території окупованого Бердянська та району вибухи лунали вже не раз. Можна припустити, що було щонайменше кілька вдалих влучань по позиціях ворога, місцях зберігання техніки.

"Порт для них – це одне із сакральних місць, за яке вони дуже турбуються, тому що в їхній логістиці він відіграє важливу роль. Порт важливий для півдня і всієї території Запорізької області", – підкреслив Дудукалов.

Він додав, що окупанти облаштовують залізницю, розширюють дороги, активно використовують порт – все це тому, що їхня логістика не справляється з обсягом тієї техніки, якої потребує фронт.

За порт вони турбуються, тому цей "приліт" і морально, і з військового погляду є дуже є важливим для нашого контрнаступу, для майбутньої перемоги,
– наголосив Віктор Дудукалов.

Що відбувається в окупованому Бердянську

  • Першим про гучні вибухи у місті повідомив міський голова Мелітополя Іван Федоров, а згодом про “бавовну” також написав радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко. Він зауважив, що у Бердянську лунала повітряна тривога, а окупанти застосували ППО. У телеграм-каналах місцеві підтвердили інформацію. Вони писали про гучні вибухи в центрі, а також публікували фото.
  • Для ворога порт є дуже важливим. Росіяни перетворили його на військовий об'єкт, там риють укріплення та встановлюють укриття. Окупанти вивозять з порту награбоване у Росію, а звідти привозять важку техніку. Вони заявляють, що нібито розвиватимуть цивільні перевезення.
  • Влітку 2023 року окупанти стратили у Бердянську двох 16-річних підлітків – Тиграна Оганесяна та Микиту Ханганова. До того їх тримали у полоні та катували. Згодом хлопців вбили, звинувативши нібито у плануванні диверсій. Розстріл неповнолітніх сколихнув країну, тому росіяни, щоб приховати свій злочин уже понад 6 місяців не віддають родинам тіла Тиграна і Микити для поховання.