Так сталося й на крайніх виборах 2021 року. Це призвело до того, що чинний прем'єр Біньямін Нетаньяху не зміг сформувати уряд у встановлений законом строк.

Тим часом Глави МЗС Ізраїлю та Єгипту обговорять питання Сектора Гази й обмін полоненими

Урядова криза в Ізраїлі близька до розв'язання

Ультраправий глава партії "Яміна" (яка фактично має "золоту акцію" у Кнесеті, хоч на виборах здобула тільки 6 місць зі 120) Нафталі Беннетт, який міг укласти коаліційну угоду з Біньяміном Нетаньяху, не пішов на такий крок.

Натомість він домовився із лідером опозиції Яіром Лапідом. Саме вони тепер сформують коаліційний уряд – без участі Нетаньяху та його партії "Лікуд".

Маю намір зробити все від мене залежне для формування уряду національної єдності разом з моїм другом Яіром Лапідом. Аби ми разом змогли вивести країну зі ступору,
– заявив Беннетт.

Чому він пішов на угоду з Лапідом, а не з Нетаньяху

  • Аналітики припускають, що на це вплинула нікчемність попередньої схожої угоди 2020 року: тоді Нетаньяху та спікер Кнесету Бені Ганц домовилися по 2 роки очолювати уряд, але Ганц у прем'єрське крісло так і не сів.
  • Тож найімовірніше, що невдовзі 12-річне прем'єрство Нетаньяху завершиться. Тепер Беннет посяде крісло глави уряду – на 2 роки, а потім ще на 2 поступиться місцем Лапіду.