Подія тижня

Опівночі 11 червня 8 перших держав Євросоюзу відкрили безвізовий режим для України. До ранку поступово він став чинним і з іншими країнами ЄС. Напередодні опівдні президент Петро Порошенко з представником ЄС в Україні Хьюгом Мінгареллі запустили у Києві символічний таймер безвізу. Порошенко сказав, що вислів "back in the USSR" українці тепер чутимуть лише в пісні The Beatles.

Читайте також: Безвізова карта світу для українців: інфографіка

Перемога тижня

Верховна Рада визначила вступ до НАТО пріоритетом зовнішньої політики України. За президента Януковича держава обрала позаблоковий статус, тому зараз таке рішення є стратегічним. Однак вступ до Альянсу, за словами аналітиків, – справа не однієї "п'ятирічки". Також невідомо, наскільки українці готові підтримати цю ідею.

Президент Литовської Республіки Даля Грибаускайте в Харкові цього тижня теж порадила українцям не поспішати із заявкою на членство, а зайнятися спершу реформами.

Перформанс тижня

Активісти влаштували під Верховною Радою перформанс "Година смерті". 67 людей лягли на землі і накрилися простирадлами, нагадуючи картину з моргу. Так вони закликали депутатів проголосувати за медичну реформу, через відсутність якої в Україні, за статистикою, щохвилини помирає 67 людей.

Читайте також: Медична реформа народжується: які зміни чекають Україну

Рада дослухалася частково – проголосували за закон про старт медичної реформи, але відхилили зміни до бюджету, без яких розпочати реформу фактично неможливо.

Допит тижня

Екс-голова ФБР Джеймс Комі свідчив у Сенаті щодо розслідування втручання Росії у вибори в США. На допиті, який транслювався у прямому ефірі по всьому світу, Комі заявив, що Дональд Трамп вимагав від нього лояльності у розслідуванні зв`язків екс-радника Трампа Майкла Флінна з російським послом Сергієм Кисляком. Трамп заперечив звинувачення Комі і заявив про готовність свідчити під присягою.

Невдача тижня

У Великій Британії відбулися позачергові парламентські вибори. Правляча Консервативна партія Терези Мей втратила більшість у парламенті і не зможе одноособово сформувати уряд. Експерти назвали ці вибори поразкою Мей, адже саме вона їх і організувала.

Мей заявила, що не подасть у відставку, а її ключові міністри залишаться на посадах. За тиждень у Британії стартують переговори щодо виходу країни з Євросоюзу – Brexit.

Скандал тижня

У Перській затоці почалася нова криза. Низка країн регіону розірвала дипломатичні стосунки і відкликала своїх послів з держави Катар, яка заплатила 1 мільярд доларів бойовикам "Аль-Каїди" за викуп королівської сім`ї. Цей крок у світі був сприйнятий як фінансування тероризму, у якому Катар звинувачували і раніше.

Криза на, здавалося б, далекому Близькому Сході може загрожувати і Україні через імовірне зростання ціни на газ, чи не найбільшим експортером якого у світі і є Катар.

Квест тижня

Український лайнер "Генерал Ватутін" відправився з Києва замість Одеси в російський Ростов-на-Дону через окупований Крим. ЗМІ одразу почали кричати про нібито "втечу" лайнера.

Читайте також: Головне про скандал із лайнером "Генерал Ватутін"

Та потім з'ясувалося що "Ватутін" два тижні тому був проданий компанії на Сейшельських островах. Крім того, уже три роки лайнер не перевозив пасажирів. Тому ніхто нікуди не тікав.

Реформа тижня

Уряд скасував державне регулювання цін на соціальні продукти харчування: хліб, борошно, яйця, олію, крупи тощо. З одного боку, рішення покликане зменшити тиск на бізнес і обмежити втручання держави в економіку. Однак, за словами експертів, на початку це, ймовірно, спричинить неабиякий стрибок цін, та згодом все має урівнятися.

Хабар тижня

Чиновницю Фонду гарантування вкладів фізичних осіб затримали при одержанні хабаря у 5 мільйонів доларів. Ці гроші вона вимагала за невтручання Фонду в порядку погашення банківськими установами зобов'язань перед кредиторами та реалізацію високоліквідних активів за заниженими цінами.

Чиновницю взяли під варту із можливістю застави у 130 мільйонів гривень.

Казус тижня

У Києві поранений лось переплив Дніпро і втік до парку Дружби народів. У воду тварина пірнула, тікаючи від рятувальників, які хотіли надати йому допомогу. Лося у воді помітили чоловіки, які каталися на яхті, і зняли відео запливу тварини.

Читайте також: Теракт у Лондоні, замах на АТОвців і Анна розбрату: головне за тиждень