Водночас самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко нібито будь-якої миті готовий до переговорів із легітимними лідерами країн. Про це заявили у Міністерстві зовнішніх справ країни і додали, що Лукашенко прагне діалогу на рівних умовах.

Читайте також Знайшов винних: Лукашенко заявив, що мігрантів до Польщі везуть чеченці

Єдиний вихід із ситуації, що склалася у відносинах із Заходом – рівноправний діалог і взаємовигідна співпраця,
– повідомили у МЗС.

Санкції проти Білорусі

  • З 2 грудня почав діяти п'ятий пакет санкцій проти Білорусі, який затвердив Євросоюз. Обмеження ввели через міграційну кризу на кордоні. Європа звинувачує Білорусь у тому, що вона сприяє приїзду мігрантів на свою територію. Далі режим Олександра Лукашенка підштовхує тисячі біженців перетинати кордон з Польщею та іншими державами Європи.
  • Під обмеження потрапили 17 людей та 11 організацій. Також Євросоюз працює над шостим пакетом санкцій, який може бути готовий у січні або лютому 2022 року.
  • Мінфін США також розширив санкції проти Білорусі, в перелік списку потрапили 20 організацій та 12 юридичних осіб. Серед них – і середній син Олександра Лукашенка – Дмитро.
  • Санкції у Вашингтоні ухвалили через те, що режим Лукашенка нехтує міжнародними нормами та добробутом власних громадян. Це реакція, передусім, на ситуацію з нелегалами на кордоні Білорусі та Польщі.