Вирок журналісту оголосили 2 серпня. 50-річного Сергія Гордієвича звинувачують в образі самопроголошеного президента Білорусі та двох міліціонерів у чаті телеграм-каналу "Реальный Дрогичин".

До теми Я проти жінок не воюю, – Лукашенко назвав Тихановську мерзотницею: відео

Гордієвича визнали винним за трьома статтями

Чоловіку присудили 1 рік і 6 місяців позбавлення волі у виправній колонії загального режиму – до терміну Гордієвичу зарахували декілька днів затримання та домашній арешт. Водночас запобіжний захід змінили з підписки про невиїзд на тримання під вартою.

Згідно з інформацією правозахисного центру "Вясна", журналіста визнали винним за трьома статтями:

  • "образа представників влади у зв'язку з виконанням службових обов'язків";
  • "розповсюдження неправдивих і таких, що завдають шкоди репутації іншої особи даних, які містять звинувачення у скоєнні тяжкого злочину";
  • "публічна образа президента Білорусі".

Окрім того, від Сергія Гордієвича вимагають сплатити компенсацію 2 тисячі білоруських рублів за "моральну шкоду" двом міліціонерам.

Затримання Сергія Гордієвича: коротко

  • Ще 22 грудня 2020 року журналіста затримали на шляху з Дрогичина до Бреста. Його тримали під арештом 72 години, водночас у квартирі провели обшук.
  • Після відповідних подій Гордієвич відбув кілька місяців під домашнім арештом. Запобіжний захід змінили на підписку про невиїзд у травні 2021 року.
  • Сергій Гордієвич не визнав своєї провини. Вирок мали оголосити ще 19 липня, проте через погіршення стану здоров'я журналіста розгляд справи продовжили.