Про це розповів постійний член Священного Синоду Української православної церкви Київського патріархату, архієпископ Євстратій Зоря під час чату на "Главреді".

Читайте також: "Томос – не так важко": у Варфоломія назвали найскладніший етап надання автокефалії УПЦ

Білоруська автокефальна православна церква є маленькою і в самій Білорусі перебуває фактично в підпільному становищі. Тому про визнання цієї церкви з боку держави зараз говорити складно. А без визнання з боку держави навряд чи можна чекати визнання з боку Вселенського патріарха,
– зауважив архієпископ.

Окрім того, він на прикладі України пояснив, що для Вселенського патріарха є важливим мати завірену підтримку ідеї автокефалії не тільки від церковних ієрархів, але й від державної влади.

Нагадаємо, 11 жовтня синод Вселенського патріархату у Стамбулі ухвалив рішення, що Томос про автокефалію буде надано Українській православній церкві. На засіданні Синоду також було ухвалене рішення про зняття анафеми з партріарха УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія. Також їх було визнано канонічними.

17 вересня першоієрарх БАПЦ архієпископ Святослав Логін заявив, що Білоруська автокефальна православна церква теж має намір офіційно отримати статус автокефалії, та висловив підтримку Україні в питанні надання Томосу.

Як створюватимуть Єдину помісну церкву в Україні?9 жовтня у Стамбулі розпочалося триденне засідання Синоду Вселенського патріархату. 10 жовтня на цих зборах церковники заслухали звіт посланців патріарха Варфоломія (екзархів), які майже місяць провели в Україні. Екзархи їздили по українських церквах, розмовляли зі священиками. Саме за результатами їхнього звіту Україні й був ухвалений дозвіл на створення Єдиної Помісної Церкви. Пізніше у Києві проведуть об'єднавчий Собор, на якому оголосять про створення нової автокефальної Православної церкви і оберуть її предстоятеля. Про зібрання Собору вже найближчим часом оголосив глава УПЦ КП Філарет.

Україна стала на крок ближчою до отримання Томосу: дивіться відео