Так, командування противника планує залучати на війну проти України студентів з тимчасово окупованих територій Донбасу. Про це повідомили у Генеральному штабі Збройних Сил України вранці 19 травня.

Головне за добу Перестрілка в Мелітополі та 4 складники перемоги України: основне за 85 день війни

Російським окупантам бракує живої сили

У Генеральному штабі Збройних Сил України розповіли, що через відсутність мобілізаційного ресурсу окупаційне військове командування планує залучати до бойових дій студентів закладів вищої освіти на тимчасово окупованих територіях Донецької області.

Разом з тим, за наявною інформацією, у район населеного пункту Олександрівка, що у Донецькій області, ворог перекинув поповнення у кількості 260 військовослужбовців, які раніше були задіяні на Харківському напрямку.

Таким чином окупанти спробували відновити втрати, яких зазнав ворожий 107-й стрілецький батальйон. За попередньою інформацією, раніше цей підрозділ сил противника втратив понад 50% особового складу.

Читайте також ЗСУ знищили російську автоматизовану станцію перешкод Р-330Ж "Житель"

Актуальна ситуація на Сході

У зведенні Генштабу ЗСУ станом на 6:00 четверга, 19 травня, йдеться, що противник продовжує вести наступальні дії у Східній операційній зоні. При цьому основні зусилля російські окупанти концентрують на Донецькому напрямку.

На Слов'янському напрямку ворог здійснює спроби покращити своє тактичне становище. За підтримки артилерії загарбники вели бойові дії поблизу населеного пункту Велика Комишуваха, утім, зазнали невдачі – на окремих ділянках мали значні втрати й були змушені відступити на раніше зайняті позиції.

На Лиманському напрямку окупанти обстрілювали цивільну інфраструктуру, завдавали ракетних ударів та намагались закріпитись на вже зайнятих позиціях. Застосовували авіацію задля руйнування цивільних об'єктів у районі населених пунктів Оріхове, Лоскутівка, Новомихайлівка та Катеринівка.

Тривали бойові дії на Сєвєродонецькому напрямку – загарбники намагались йти штурмом поблизу Устинівки, але жодного успіху не мали. На Бахмутському напрямку тим часом зафіксовано спроби штурму у районі населеного пункту Золоте-4, однак й тут ворог зазнав невдачі.

На Авдіївському напрямку росіяни вели наступальні дії у районі населеного пункту Юр'ївка – зазнали втрат та відступили. За результатами штурмових дій у районах населених пунктів Первомайське та Новокалинове окупанти також не мали жодного успіху. Схожа ситуація й на Курахівському напрямку – наступ ворога у районі Новомихайлівки був безуспішним.

Зверніть увагу – Арестович назвав єдині умови для примирення з Росією: дивіться відео