Про це свідчать результати опитування, проведеного фондом "Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва" спільно з соціологічною службою "Ukrainian Sociology Service".
Дуже складна ситуація на Донбасі: за відділення регіону від України виступає 35% жителів, із них 20% хотіли б вийти зі складу України та стати незалежним регіоном, а 15% – приєднатися до іншої держави. З іншого боку, решта (58%) хотіли б, щоб Донбас залишався в Україні: 30% – у статусі автономного округу у складі федеративної України і ще 30% – у складі унітарної України, але з більшими повноваженнями, а 2% влаштовують нинішні повноваження регіонів,
— йдеться в повідомленні, опублікованому на сайті фонду.
Загалом же менше 7% українців хотіли б, щоб регіон, в якому вони проживають, відокремився від України, з них 4,2% віддали перевагу б незалежному існуванню регіону, а 2,7% — приєднанню до іншої держави. Бути у складі федеративного округу хотіли б 9,3% опитаних. 43,7% хочуть для свого регіону розширені повноваження, ще третина (32,1%) задоволена теперішнім становищем свого регоіну і підтримує ідею унітарності.
Абсолютна більшість населення України вважає себе передусім громадянами України – 67.5%. Регіональна ідентифікація виражена значно менше – 12% вважають себе передусім жителями свого регіону і ще 10% – свого села чи міста. Громадянами колишнього СРСР вважаються себе менше 3% і лише 0.3% зараховують себе до громадян Росії.
Деякі регіони вирізняються більш високим рівнем регіональної ідентифікації: це насамперед Донбас та Південний Захід (Закарпатська та Чернівецька області). На Донбасі передусім громадянами України себе вважають 38% жителів, 35% — жителями Донбасу, 10% — жителями своїх міст, 9% — громадянами світу і ще 5% — громадянами СРСР (що цікаво, громадянами Росії — лише 0.3%). На Південному Заході 38% жителів вважають себе насамперед громадянами України, 27% — жителями своїх міст, 22% — жителями свого регіону, а 6% — громадянами світу.
Нагадаємо, сьогодні Україна святкує День соборності України.