Про це повідомив перший заступник командувача ССО генерал Сергій Кривонос. Він опублікував відповідні фотографії з події.

Важливо На парад до Дня Незалежності вийдуть військові з українськими штурмовими гвинтівками

На них видно, що в церемоніалі у вечірньому лісі було використано смолоскипи, також грав оркестр.


В Холодному Яру посвятили зброю / Фото з фейсбуку Кривоноса

Так, військові започаткували нову військову традицію, яка має велике історичне значення.

В ці чудові травневі дні 2021 року, в Холодному Яру пройшла чудова церемонія: військовослужбовці Сил спеціальних операцій ЗСУ освятили зброю проти ворога, наслідуючи старовинні традиції козаків і гайдамаків різних часів,
– написав Кривонос.

Що відомо про церемонію

Церемонія з присягою в Чигиринському районі відбулася 8 травня. У ній взяли участь бійці 3-го окремого полку спеціального призначення імені князя Святослава Хороброго ССО ЗСУ, які залучаються до сил швидкого реагування НАТО.


Бійці ССО "освятили зброю на ворога"/ Фото з фейсбуку Кривоноса

"Холодний Яр – знакове місце для історії України. Саме тут була пуповина опору будь-яким окупантам нашої землі! Ми самі пишемо власну історію", – додав Кривонос.


Церемонія з присягою​ / Фото з фейсбуку Кривоноса

Передісторія

  • У лютому 2021 року командування ССО повідомляло, що другий підрозділ армійського спецназу ЗСУ готується до вступу в Сили реагування НАТО.
  • У квітні вперше в історії Сил спеціальних операцій ЗСУ кандидатка до проходження кваліфікаційного курсу пройшла етап оцінки та відбору.