Журналістка Дженіфер Ханслер оприлюднила фото Блінкена, який вже прилетів до Києва. Його зустрів заступник міністра закордонних справ Дмитро Сеник. Потім інформацію підтвердив і речник Держдепу Нед Прайс.

До речі Напередодні візиту у Київ: Блінкен телефоном поговорив із Лавровим

Зауважимо, що візит Держсекретаря став доволі несподіваним, оскільки оголосили про нього лише напередодні, 18 січня.

Мета візиту

У МЗС зазначали, що Блінкен приїде до Києва на запрошення міністра закордонних справ Дмитра Кулеби. Держсекретар зустрінеться з дипломатом, а також – з президентом Володимиром Зеленським.

Відомо, що політики говоритимуть про втілення комплексного пакету стримування агресії Росії. Крім того, темою для обговорення стане партнерство у безпековій, торговельній, інвестиційній та інших сферах.


Блінкен в Україні / Фото з твітеру Неда Прайса

Держсекретар приїхав в Україну, дивіться відео:

До слова, у Держдепі США поїздку Блінкена називають "результатом інтенсивних дипломатичних переговорів з європейськими союзниками та партнерами щодо спільних дій проти російської загрози Україні".

До слова, ЗМІ показали кадри, на яких держсекретар США сідає в літак перед вильотом в Україну.

Потім Блінкен вирушить у Берлін та Москву

Вже 20 січня Блінкен відвідає Берлін. Там він зустрінеться з очільниками МЗС країн "трансатлантичної четвірки, до якої входять США, Німеччина, Франція та Велика Британія.

Крім того, 21 січня Блінкег зустрінеться з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим у Женеві. Політик закличе російську сторону до деескалації.

Вашингтон ще сподівається на дипломатію. США хочуть з'ясувати, чи справді Росія готова розглядати питання, пов'язані з безпекою в Європі. Ознакою серйозних намірів могло б стати зниження чисельності сил біля українського кордону.


Блінкен прилетів до Києва / Фото з твітеру Неда Прайса

Блінкен зідзвонився з Лавровим

До слова, перед цим Блінкен провів телефонну розмову з Лавровим. Під час неї Держсекретар наголосив, що США – непохитно віддані територіальній цілісності та суверенітету України.

Попередній візит Блінкена

  • Держсекретар уже був з офіційним візитом в Україні у травні 2021 року.
  • Блінкен відвідував Київ разом зі своєю заступницею Вікторією Нуланд. Тоді говорили з українською владою про просування реформи, а також російську агресію.
  • Блінкен теж зустрічався з президентом Володимиром Зеленським, прем'єром Денисом Шмигалем та головою МЗС Дмитром Кулебою.

Може бути цікаво – Директор ЦРУ таємно відвідував Україну | На цю хвилину: