Причиною такого інциденту став пост у місцевому телеграм-каналі, у якому стверджувалося, що у Космач їде ТЦК. Тому жінки озброївшись вирішили силою відбивати своїх чоловіків.

Дивіться також Новий закон, виїзд за кордон і е-повістки: якою може бути мобілізація в лютому 2024

Побиття жінки та дитини

Як повідомили у поліції Івано-Франківської області, мешканці села Космач отримали неправдиву інформацію щодо прибуття в їх населений пункт ТЦК. Близько сотні жінок самовільно перекрили місцеву дорогу та не пропускали транспортні засоби.

Між громадянами відбулись сутички, в яких постраждала неповнолітня та дві жінки. Вони були доставлені до місцевої лікарні,
– інформують у поліції.

Як розповіла користувачка Іванка Ванджурак, вона їхала у Космач на пошту, коли її зупинив натовп вороже налаштованих жінок зі зброєю у руках. За словами жінки, селянки почали наїжджати на неї та кричати, а після вимагали показати телефон. Коли Іванна поверталася назад, її знову зупинили. Мешканки селища почали звинувачувати водійку у тому, що вона "наводчиця воєнкому",

І тут почалося все пекло – вони почали бити машину, трясли, хотіли перевернути. Почали витягувати мене через вікно, виривати мені волосся і вирвали ключі з машини. Вони хотіли всіма способами витягнути мене з машини, Я почала кричати, що в машині дитина – сподівалася на хоч якусь людяність,
– розповідає жінка.

Постраждала зазначила, що одна з розлючених селянок просунула биту їй у вікно та вдарила в голову дитину. Інша жінка у цей час тримала її за волосся так, що вона нічого не могла зробити. На поміч їй згодом прийшли знайомі. Жінка розповіла, що в один момент якийсь чоловік закричав, що "це не та машина" і вони все "поплутали".

Правоохоронцям вдалося заспокоїти натовп і невдовзі люди розійшлися. У жінки діагностували струс мозку, а в дитини перебій носа. Поліція очікує на результати експертиз від медиків для надання правової кваліфікації події.

На Київщині побили водія

  • Схожий інцидент, але вже на офіційно встановленому блокпості стався у Київській області. Там 30 січня під час вручення повістки побили водія фури. Як зазначається, 55-річний чоловік наразі у лікарні зі струсом мозку.
  • Донька постраждалого розповіла, що працівники ТЦК зупинили вантажівку з її батьком та матір'ю. Як зазначає дівчина, чоловік ввічливо розмовляв та не відмовлявся від вручення повістки, однак військові витягнули його з машини, після чого почали бити.
  • За словами дівчини, матір почала знімати це, однак на неї наставили зброю з вимогою негайно видалити всі матеріали. Донька додала, що нібито поліцейський, який прибув на виклик, нічого не зробив. У відповідь на ці заяви у Броварському районному управлінні поліції відкрили провадження, а щодо патрульного ініціювали службове розслідування.