За даними слідства, у 2017 році Богуслаєв організував діяльність Сніжнянського машинобудівного заводу на тимчасово окупованій території Донецької області. Таким чином президент "Мотор Січі" сприяв терористичному угрупуванню "ДНР".

Зверніть увагу Оборудки зі швидкими: СБУ викрила керівництво Житомирської митниці

Богуслаєв платив "податки" терористам

Слідство встановило, що за роботу заводу в Сніжному терористи на Донеччині отримували так звані "податки" та "митні збори". Ці кошти, зокрема, бойовики використовували для ведення бойових дій проти українських воїнів.

Для обходу встановлених обмежень на господарські взаємовідносини з підприємством на тимчасово окупованій території Донеччини використовувались підконтрольні комерційні структури, зареєстровані в іноземній юрисдикції,
– повідомили в Офісі генпрокурора.

Через іноземні компанії "Мотор Січ" привозила у тимчасово окуповане Сніжне сировину у вигляді заготівок та отримувала запчастини до авіаційних двигунів.

Скільки коштів отримали бойовики

В СБУ уточнили, що оборудка Богуслаєва передбачала створення двигунів для російської авіації. Схема, за якою працював президент "Мотор Січі", принесла квазіутворенню 290 мільйонів російських рублів у вигляді "податків". Ці кошти використали для потреб окупантів.

Також під час обшуків співробітники виявили нагороди Богуслаєва від військово-політичного керівництва Росії.

Російські нагороди у Богуслаєва / Фото СБУ

Попередні підозри

Співробітники СБУ затримали Вячеслава Богуслаєва у жовтні 2022 року. Президента "Мотор Січі" підозрюють у державній зраді та колабораційній діяльності. За даними слідства, він продавав українську продукцію росіянам. З якої ті виготовляли і ремонтували ударні вертольоти, які потім залучили до вторгнення в Україну.

Ба більше, з'ясувалося, що у Богуслаєва є російське громадянство, індивідуальний податковий номер платника податків у Росії і нерухомість у Москві. При цьому сам бізнесмен всі звинувачення заперечує. Наразі він перебуває під вартою до 11 лютого.