На неї вдалося натрапити під час розкопок великого поселення поблизу міста Панагюріште у південній частині центральної Болгарії.

Цікаво Давній біблійний сувій та скелет дитини: в Ізраїлі виявили унікальні артефакти – фото

Найімовірніше, що знахідка могла бути прикладом протописьма, тобто була дуже ранньою формою передачі даних письмовими засобами. Проте це ще повинні довести науковці.

Унікальна знахідка з Болгарії
Унікальна знахідка з Болгарії / Фото Archaeology in Bulgaria

Варто зауважити, що такі послання створені стародавніми людьми, які ще не знали алфавіту. Тому розшифрувати їх тепер практично неможливо.

Інші артефакти у Болгарії

Багато схожих доісторичних об'єктів, створених 7 – 8 тисяч років тому, мали еліптичну форму. Усі вони знайдені по обидва боки Балканських гір.

  • Серед таких – керамічна плита з письмовими знаками невеликого розміру, датована 6 тисячоліттям до нашої ери. Її знайшли у 2017 році поблизу Нової Загори на півдні Болгарії.
  • Ще один артефакт – керамічний 7 000-річний фрагмент з передалфавітним письмом. Його виявили у 2016 році в доісторичному поселенні у місті Рибен на півночі.
  • Однією із найвідоміших знахідок є з передалфавітним письмом є так звані Градешницькі таблички, виявлені у 1969 році на північному заході країни.