7 травня клуб із Дортмунда повторив мінімальну перемогу 0:1 над ПСЖ та за сумою двох поєдинків (0:2) вийшов до фіналу Ліги чемпіонів-2024. Парижани ж будуть стежити за вирішальним матчем біля своїх екранів.

До теми ПСЖ не зміг забити у зачаровані ворота Кобеля: Боруссія – перший фіналіст Ліги чемпіонів-2024

24 Канал спільно із Pepsi розповідає, як Боруссія вибила із Ліги чемпіонів ПСЖ. Дортмундці вже втретє у своїй історії зіграють у фіналі ЛЧ.

У першому півфіналі звитягу "джмелям" приніс єдиний гол нападника Нікласа Фуллькруга. А вже у матчі-відповіді Матс Гуммельс відзначився голом головою після кутового від Брандта. Був у захисника Боруссії ще один забитий м'яч, але його скасували через офсайд в оборонця німецького клубу.

Поклали на лопатки "стару синьйору"

Боруссія вперше із сезону-2012/2013 зіграє у ключовому поєдинку ЛЧ за трофей. Загалом до цього сезону команда із Дортмунда двічі грала у фіналі Ліги чемпіонів. Вперше це було у далекому сезоні-1996/1997. Тоді "джмелі" одразу здобули кубок у фіналі проти туринського Ювентуса з рахунком 3:1.

Карл-Гайнц Рідле став одним із героїв поєдинку, оформивши дубль у ворота Ювентуса. Футболіст Боруссії зробив рахунок 2:0. Саме з таким рахунком "джмелі" пішли на перерву. Ще один гол у футболці німецького клубу забив Ларс Ріккен на 71-й хвилині фіналу. За "стару синьйору" голом престижу відзначився легендарний Алессандро Дель П'єро на 66-й хвилині гри.

Відеоогляд фіналу Боруссія – Ювентус

Повторити успіх "джмелям" не вдалось

Відтоді дортмундський клуб довго не зміг показати серйозного результату в ЛЧ. Аж у сезоні-2012/2013 Боруссія знову поборолась за найпрестижніший клубний трофей Європи.

Фінал Ліги чемпіонів-2012/2013 відбувся на легендарному англійському стадіоні "Вемблі". Той вирішальний матч був із присмаком дербі Бундесліги, адже на полі зійшлись два колективи із Німеччини – Боруссія та Баварія.

У першому таймі команди не забили на обох жодного голу. Натомість одразу три результативні удари уболівальники побачили у другій 45-хвилинці гри.

На 60-й хвилині Манджукич після передачі Роббена відкрив рахунок у фіналі, вивівши Баварію уперед 0:1. Однак перевага клубу із Мюнхена протрималась лише 7 хвилин, коли Гюндоган зрівняв цифри на табло "Вемблі" із пенальті 1:1.

Давід Алаба
Давід Алаба / Фото Getty Images

Здавалось, що фінал перейде у додаткові 15-хвилинні тайми, але інакше думав все той же Роббен. Ар'єн після передачі Рібері вдруге у цьому матчі вивів Баварію уперед 1:2. Саме гол нідерландця став останнім та переможним для мюнхенців у фіналі ЛЧ. Боруссії не вдалось повторити успіх 15-річної давнини.

Тоді Баварія вп'яте стала переможцем Ліги чемпіонів, а трофей над головою підійняв тоді ще поважний українець Анатолій Тимощук, який згодом став зрадником України.

Відеоогляд фіналу Боруссія – Баварія

Варте уваги "Вони сказали, що я занадто малий": життя в оренді Іана Маатсена і знайдене щастя в Дортмунді

Із того моменту зі стартового складу дортмундського клубу залишилось лише двоє гравців – Матс Гуммельс та Марко Ройс, який вже оголосив про свій відхід із команди після закінчення цього сезону-2023/2024. Тому німець на останок може гучно із трофеєм ЛЧ грюкнути дверима у Боруссії. У складі з Баварії до нині грають Томас Мюллер та Мануель Ноєр.

Матс Гуммельс
Матс Гуммельс / Фото Getty Images

Мюнхенський клуб теж зберігає усі шанси на вихід у фінал ЛЧ. Не виключено, що уболівальники побачать повторення фіналу ЛЧ-2012/2013. Але для цього команді Томаса Тухеля потрібно пройти неймовірний мадридський Реал із Андрієм Луніним.

Другий півфінал Ліги чемпіонів-2024 між Реалом та Баварією відбудеться 8 травня о 22:00 (за київським часом). У першому поєдинку команди розписали бойову нічию у Мюнхені 2:2. Цікаво, хто ж буде суперником Боруссії Дортмунд у цьогорічному фіналі ЛЧ?

Нагадаємо, що фінал ЛЧ-2024 запланований на 1 червня. Фіналісти поборються за кубок на стадіоні "Вемблі". Ностальгія для Боруссії.