Військовослужбовець, оператор FPV- дрона Валерій "Юстас" розповів 24 Каналу, що росіяни справді наступають на цій ділянці фронту. Відбувається накопичення нових підрозділів і засобів.

До теми Росіяни тиснуть на Роботине та просуваються в Часовому Яру: як змінилася лінія фронту за тиждень

Росія штурмує малими піхотними групами

З кінця травня 2024 року окупанти посилили тиск на цій ділянці фронту. Постійно йде накопичення, а в район бойових дій заходять нові групи ворога.

"У місті Сіверськ і загалом на нашому напрямку постійно йде нарощення артилерійського вогню противника. Ми спостерігаємо, що противник підтягує дедалі більше вогневих засобів саме наш напрямок", – розповів військовослужбовець.

Ситуація у місті Сіверськ: дивіться на карті

Ворог штурмує малими піхотними групами. Спершу йде накопичення людей, потім вони починають штурмові дії, подекуди можуть прорватися на українські позиції, зайти в посадки.

Далі оператори дронів займаються їхнім виявленням і знищенням. Атаки є постійними, вони практично не перериваються. Як правило, накопичення триває вранці та вночі, а на світанку чи перед заходом сонця починаються самі штурмові дії.

Чи вдасться втримати Сіверськ

Місто фактично перебуває у вогневому мішку, його обстрілюється з трьох сторін, там відпрацьовує авіація, артилерія, але військовослужбовець переконує, що загрози захоплення немає.

Наразі росіяни зосередились на інших ділянках фронту, які мають для них стратегічне значення, наприклад, на Часовому Ярі. Тому у найближчі місяці ворог навряд чи зможе просунутися.

"За Сіверськ я б не хвилювався. Ми стоїмо міцно, ситуація на контролі", – наголосив військовослужбовець.

Ситуація на фронті: останні новини

  • Штурмові дії не припиняються біля Часового Яру. Ворог атакує села, які розташовані поруч, завдає ударів по Кліщіївці, Іванівці, Тарасівці та Дружбі. У Генштабі підтвердили, що кількість атак зросла, а тиск окупантів посилився.
  • Росіяни намагаються прорватися на правобережну частину Херсонщини, яку у 2022 році звільнили Збройні Сили. Для цього повторно атакують острів Нестрига, який розташований у долині та дельті річки Дніпро. Окупанти намагаються створити свій плацдарм на правому березі.
  • Росія щодня обстрілює Харківщину, безпекова ситуація в області залишається досить складною. Ворог скидає КАБи, часто б'є по селах і будинках, які вже й так були зруйновані. З артилерії обстрілює прикордонні населені пункти. Ситуація на цьому напрямку динамічна.