Про деталі злочинних діянь росіян у ЦАР видання дізналося зі звіту для Ради безпеки ООН. Він заснований на фотознімках і конфіденційних свідченнях очевидців і місцевої влади.

Цікаво Лукашенко обіцяв мені, що не підведе, – Зеленський про історію з вагнерівцями

Злочини росіян у ЦАР

У звіті мовиться, що російські найманці, які діють під виглядом беззбройних військових радників, вели урядові війська в бій під час наступу з витіснення повстанців з декількох міст в січні і лютому.

Найманці розмістилися у великих гірничодобувних центрах країни з великим запасом алмазів. Вони вдалися до низки військових злочинів, серед них:

  • надмірне застосування сили,
  • невибіркові вбивства,
  • масштабні грабежі.

Серед злочинів у грудні 2020 року зафіксований обстріл вантажівки на блокпосту в місті Гримар, внаслідок якого загинули 3 мирних жителів. Ще 15 отримали поранення.

Напад на мечеть

У лютому 2021 року російські найманці напали на мечеть Аль-Таква в Бамбарі. Там повстанці заховалися серед мирних жителів.

Щонайменше 6 вірян були вбиті внаслідок збройного штурму мечеті.

Інші злочини росіян

Російських найманців також звинувачують у вбивстві щонайменше 5 мирних жителів, зокрема двох людей з обмеженими можливостями.

Також у звіті мовиться, що росіяни причетні до грабежів. Вони викрадали гроші, мотоцикли й інші цінності під час обшуків будинків.

Коротко про війну в ЦАР:

  • Вона триває з 2012 року. У боях з двох сторін беруть участь повстанці й чинна влада. Останніх підтримують миротворці ООН.
  • Участь у боях беруть і бійці ПВК "Вагнера", яких раніше також помітили в Україні, Сирії й низці інших держав. У ЦАР їх неодноразово звинувачували в катуваннях, убивствах й інших злочинах.