Володимир Зеленський тоді сам зателефонував Олександру Лукашенку й запевнив, що може надати повну інформацію щодо цих осіб. Мовляв, вже тоді було розуміння, що там за люди й хто вони такі.

Цікаво Єрмак поруч зі мною не просто так, – Зеленський

Зеленський повірив Лукашенку

За словами українського президента, білоруський диктатор тоді відповів йому наступне:

Я розумію, так, дорогий Володимире Олександровичу. Ви ж знаєте, як я до вас ставлюся. Ти ж знаєш, як Білорусь любить Україну. Ти знаєш, що я тебе не підведу. У мене тут зараз не все спокійно, я розберуся.

Володимир Зеленський запевняє, що тоді повірив Лукашенку й був переконаний, що він справді передасть цих людей.

"Та потім відбулося те, що відбулося, і після цього це була моя остання з ним бесіда. На жаль, сьогодні відносини такі", – зазначив глава держави.

Коротко про скандал з вагнерівцями в Білорусі:

  • У Білорусі в липні 2020 року затримали 33 осіб, причетних до приватної військової компанії "Вагнера".
  • Серед "вагнерівців" були учасники війни на Донбасі, які воювали на боці бойовиків. Україна надіслала Білорусі запит на екстрадицію 28 "вагнерівців". Однак його проігнорували і передали їх Росії.
  • ЗМІ повідомили, що операцію із затримання спланували українські спецслужби, проте вона провалилась через "злив" з Офісу Президента.
  • За цією версією, СБУ спеціально зібрала бойовиків буцімто для участі в черговому конфлікті, а коли б літак з ними пролітав через Україну, його б затримали.