Про це на своїй сторінці у Facebook написала прес-секретар екс-президента України Леоніда Кучми Дарка Оліфер.

"Представники окремих районів Донецької та Луганської областей в останній момент висунули абсолютно неприйнятні умови такого обміну. Таким чином, десятки людей, які багато місяців не бачили свої сім'ї, знову позбавлені можливості повернутися до своїх рідних", — зазначила вона.

На жаль, рекомендації Тристоронньої контактної групи — підкреслюю: рекомендації, оскільки ми не є органом, чиї рішення обов'язкові для виконання — не виконуються. Без припинення вогню і дотримання режиму тиші, без повноцінного відводу важких озброєнь і підтвердження цього відводу СММ ОБСЄ, без відновлення нашого контролю над українсько-російським кордоном неможливо говорити ні про вибори, ні про зміни в Конституції України, не кажучи вже про вирішення гуманітарних, економічних проблем і питань розмінування,
— заявив Кучма.

Він також наголосив, що без дотримання цих базових умов нема сенсу говорити про зміни до українського законодавства в частини децентралізації.

"Без виконання цих основоположних умов забезпечення безпеки неможливо пройти відповідні процедури законодавчих змін у Верховній Раді. І потім: Україна — демократична держава. У нас немає кишенькового парламенту, який би приймав рішення за вказівкою згори ", - наголосив екс-президент.

До слова, польська Gazeta Wyborcza переконана — конфлікт на Донбасі занадто дорого обходиться Кремлю, тому Путін вже не проти повернути регіон Україні, але тільки на своїх умовах.